Strona główna Sport Inne Znamy zwycięzców tenisowego turnieju mikstów

Znamy zwycięzców tenisowego turnieju mikstów

0

Po raz kolejny przyjaciele i uczniowie Wiesława Kułakowskiego spotkali się na turnieju tenisowym, aby upamiętnić rocznicę jego śmierci. Znów dopisała pogoda, która umożliwiła przeprowadzenie całodniowej imprezy.

W turnieju mikstów, bo taką formułę preferował Wiesiu wzięło udział 11 par. Zawody rozgrywane systemem brazylijskim pozwoliły każdej drużynie na zagranie co najmniej czterech spotkań. Około godz. 10.00 rozpoczęły się pierwsze mecze, a ostatnie spotkania zakończyły się przed godz. 18.00. W samo południe oficjalnego otwarcia dokonali: wicestarosta Zygmunt Worsa i wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło. Asystowała im w tym rodzina Wiesia Kułakowskiego – syn z żoną i wnukami oraz Jan Czałkiewicz ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie obyło się też bez pamiątkowego wspólnego zdjęcia, a delegacja uczestników złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie Wiesia. Spośród 25 spotkań wiele meczów było bardzo wyrównanych i zaciętych mimo luźnej, przyjacielskiej atmosfery. W tym roku mistrzem mikstów została para Elżbieta Waszkiewicz i Sebastian Kalemba, która dosyć łatwo pokonała mikst Katarzyna Kałat i Ireneusz Wiercigroch. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy parami Edyta Pawłowska i Andrzej Pawłowski oraz Małgorzata Misiek i Krzysztof Waszkiewicz przyniósł widzom najwięcej emocji. Po dwóch wyrównanych setach był remis i o zwycięstwie zadecydował super tie-break, w który lepsze okazało się małżeństwo Pawłowskich. Na zakończenie turnieju zwycięskim mikstom wręczono pamiątkowe szklane trofea oraz talony na sprzęt sportowy. Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali dyplomy i drobny sprzęt sportowy. Wyróżniono też dwie panie: debiutantkę na świdnickich kortach Justynę Mróz i seniorkę turnieju Zofię Grzelczak – relacjonuje Waldemar Kurek ze świdnickiego OSiR-u.

 

Więcej zdjęć pod linkiem: https://swidnica24.pl/2019/09/trwa-tenisowy-turniej-mikstow-pamieci-wieslawa-kulakowskiego-foto/

 

Fundatorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta w Świdnicy i firma JAKO. Organizacją jak co roku zajął się Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub, a nad przebiegiem zawodów czuwali Waldemar Kurek i Stanisław Seweryn. Impreza tradycyjnie zakończyła się wspólnym grillem.

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Elżbieta Waszkiewicz, Sebastian Kalemba
2. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch
3. Edyta Pawłowska, Andrzej Pawłowski
4. Małgorzata Misiek, Krzystof Waszkiewicz
5. Justyna Mróz, Piotr Orzechowski
6. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski
7. Justyna Dąbrowska, Przemysław Sulima
8. Anna Lis, Rafał Lis
9. Violetta Biedermann, Rafał Biedermann
10. Violetta Sztuka, Dariusz Sztuka
11. Zofia Grzelczak, Janusz Majewski

/OSiR/

Poprzedni artykułNie wyrzucaj starego polaru! Przyda się świdnickim bezdomniakom
Następny artykułZagadkowe znalezisko podczas grzybobrania [Aktualizacja]