Strona główna 0_Slider Trwa tenisowy turniej mikstów pamięci Wiesława Kułakowskiego!

Trwa tenisowy turniej mikstów pamięci Wiesława Kułakowskiego! [FOTO]

0

Jedenaście par przystąpiło do rywalizacji w piątej edycji turnieju mikstów pamięci Wiesława Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu. Zawody odbywają się dziś na terenie kortów tenisowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

W turnieju grają wybrane w drodze losowania pary mieszane – miksty. W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób patrona dzisiejszego turnieju, a wydarzenie zwieńczy spotkanie przy grillu, podczas którego będzie czas na wspominki.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Wiesław Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Organizatorami 5. Turnieju Tenisowego Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego są ŚOSiR i Tenis Fan Klub przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatu Świdnickiego, firmą JAKO i Fundacją Łączy Nas Football.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPrzyjdź i oddaj krew. Zbiórka w Strzegomiu i Jaworzynie
Następny artykułPolicja apeluje: zadbaj o swoje bezpieczeństwo na grzybobraniu