Strona główna 112 Rowerzysta z narkotykami

Rowerzysta z narkotykami

0

Uwagę policjantów zwrócił niekonwencjonalny styl jazdy cyklisty. Jak się okazało, słusznie.

Fot. KPP w Świdnicy

Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej komendy 9 września w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. – Podczas patrolu  policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, przyśpieszać, a w pewnym momencie w sposób nielogiczny zaczął zmieniać kierunki jazdy. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód – informuje sierż. szt. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 30-latku kilka porcji suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie zwiniętą kilkukrotnie folię, w środku której znajdowały się 2 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 185 porcji tego narkotyku. O dalszym losie 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zdecyduje sąd.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułCenne zbiory świdnickiego historyka trafiły do Muzeum Dawnego Kupiectwa
Następny artykułNie wyrzucaj starego polaru! Przyda się świdnickim bezdomniakom