Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Spotkanie z folkiem w Żarowie, atrakcje dla najmłodszych w muzeum kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, rodzinny piknik w gminie Dobromierz, a może mecz oldbojów Polonii? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Mecz Polonia Oldboje i Przyjaciele – Dabro Bau Oldboje i Przyjaciele (sobota)

W sobotę, 17 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego zagrają byli zawodnicy najstarszego świdnickiego klubu – Polonii. Ich rywalem będzie drużyna Dabro Bau Oldboje i Przyjaciele. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp na imprezę będzie wolny.

Na stadionie kibice zobaczą między innymi: Remigiusza Jezierskiego, Dariusza i Jacka Filipczaków, Jarosława Solarza, Romana Pawłowskiego, Romana Szubę, Pawła Michalskiego, Piotra Pawiłowicza, Grzegorza Kopernickiego, Janusza Masnego, Piotra Szukalskiego, Norberta Stachyrę, Roberta Tymcika, Roberta Grefa, Artura i Rafała Tragarzów, Marcina Karasia, Marcina Dychusa, Waldemara Dziewisza, Zbigniewa Makowieckiego, Bartosza Iwaniczuka, Andrzeja Nowaka, Marcina Hruszowca…

Aktywna sobota w Czernicy (sobota)

Sezon letnich imprez plenerowych powoli dobiega końca, więc warto wykorzystać okazję i w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, odwiedzić Czernicę. Wspólna integracja podczas dorocznego festynu z pewnością pozwoli na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnej dmuchanej zjeżdżalni oraz wziąć udział w konkursach. Tradycyjnie czynne będą punkty gastronomiczne przygotowane przez Radę Sołecką oraz bufet ,,U Dobromira”. O oprawę muzyczna zadba zespół „Sami Swoi”.

Start imprezy o godzinie 17.00.

Wernisaż wystawy IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego (sobota)

Od 12 sierpnia na ulicach Świdnicy można było spotkać twórców z Polski i Ukrainy, utrwalających na płótnie piękno miasta. Efekty ich pracy można będzie zobaczyć, a także zakupić wprost od autorów na wernisażu wystawy poplenerowej w Galerii Fotografii.

Wernisaż odbędzie się 17 sierpnia o godz. 17.00 w Galerii Fotografii – Rynek 44. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Kresowa „Semper Fidelis” z Wrocławia.

Tomek i przyjaciele w Muzeum Kolejnictwa (do niedzieli)

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas długiego sierpniowego weekendu. W dniach od 15 do 18 sierpnia do autentycznej zabytkowej parowozowni na spotkanie z Tomkiem i innymi lokomotywami, które już na wachlarzu lokomotyw przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami – zachęcają organizatorzy.

Dla dzieci zostaną przygotowane stacje, gdzie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, a dla najmłodszych czeka strefa zabaw. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku czynne będzie w godzinach od 10.00 do 18.00. Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Festyn klubowy w Wirach (niedziela)

Kolorowo i Folkowo na Targ Street (niedziela)

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza na I Dolnośląski Przegląd “Kolorowo i folkowo na Targ Street”. W ramach festiwalu świętować będziemy 10. urodziny Chóru Kameralnego Chór Senyor-Rici.

Festiwal rozpocznie się w niedzielę, 18 sierpnia o 15.00 na targowisku miejskim w Żarowie.

/opr. mn/