Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Tomek i przyjaciele w Muzeum Kolejnictwa

Tomek i przyjaciele w Muzeum Kolejnictwa

0

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do udziału w wydarzeniu przygotowanym specjalnie z myślą o najmłodszych. Do końca weekendu parowozownia w Jaworzynie Śląskiej przeobrażona będzie w bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas długiego sierpniowego weekendu. W dniach od 15 do 18 sierpnia do autentycznej zabytkowej parowozowni na spotkanie z Tomkiem i innymi lokomotywami, które już na wachlarzu lokomotyw przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami – zachęcają organizatorzy.

Dla dzieci zostaną przygotowane stacje, gdzie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, a dla najmłodszych czeka strefa zabaw. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku czynne będzie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Bilety wstępu jednorazowe

Dorośli: 22.00 zł / os.
Seniorzy*: 18.00 zł / os.
Dzieci** i młodzież ucząca się: 15.00 zł / os.
Bilet Rodzinny**8: 65.00 zł / 2+2

*Bilet przysługuje osobom, które ukończyły 70 lat.
**Dzieci do lat 3 wchodzą do Muzeum nieodpłatnie.
*** Bilet Rodzinny przysługuje rodzicom z dwojgiem lub więcej, własnych dzieci.

/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/