Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Festyn św. Krzysztofa z motocyklową parafą, sportowe i rodzinne pikniki w różnych zakątkach powiatu, a może odbywające się w regionie zmagania kierowców w ramach BSK TECH Wyścigi Górskie Zagórze Śląskie lub sportowy piknik nad zalewem Mietkowskim? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

XII Warsztaty Malowania Ikon – wystawa prac (piątek)

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja w Świdnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy zapraszają na wystawę prac powstałych na XII Warsztatach Malowania Ikon pod kierunkiem Michała Boguckiego oraz Szkoły Pisania Ikon pw. Wszystkich Świętych w Krzeszowie pod kierunkiem Honoraty Wojczyńskiej zorganizowanych przy udziale Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 19 lipca 2019r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18.

Eko-targowisko w Pszennie (sobota)

W każdą sobotę, w godz. 7.00-14.00, za wyjątkiem świąt ustawowych, na boisku sportowym w Pszennie odbywa się eko-targowisko. Pierwsi wystawcy pojawili się 29 czerwca. Dla kupujących organizatorzy zadbali o ekologiczne torby. Można było zakupić jajka, warzywa, domowy makaron, miody, soki tłoczone za zimno, zioła, przyprawy a także rękodzieło.

Wizyta na targowisku nie musi ograniczyć jedynie do zakupów. Dzięki obecności rolników, sadowników, czy ogrodników można otrzymać porady w zakresie uprawy warzyw, owoców, czy kwiatów, a także wymienić się sprawdzonymi przepisami z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich.

Prezentacja i przejażdżki drezyną Warszawa M20 (sobota-niedziela)

W ten weekend odwiedzający Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej będą mogli z bliska obejrzeć i przejechać się 60-letnią zabytkową drezyną M20. – Serdecznie zapraszamy do zapoznania się niesamowitą historią samochodu osobowego Warszawa, który pełnił służbę również na kolei od 1956 roku, kiedy powstał pierwszy prototyp drezyny osobowej M20. Dokumentację przebudowy samochodu na drezynę opracowało Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne Sprzętu Budownictwa Miejskiego w Warszawie w październiku 1955 roku. Produkcja drezyn M20 była prowadzona w Kolejowych Zakładach Naprawczych Skalmierzyce. Przebudowa Samochodu Warszawa na drezynę M20 odbywała się przez cały okres produkcji samochodów przez FSO. Przebudowywane były kolejne typy samochodów produkowanych w fabryce na Żeraniu. Podstawowymi elementami przebudowy były: zabudowa pod podłogą samochodu w środku ciężkości podnośnika obrotnicy, który umożliwiał zmiany kierunku jazdy drezyny, blokada układu kierowniczego, wymianę kół gumowych na koła kolejowe oraz inne pomniejsze zmiany. Wszystkie te zmiany konstrukcyjne umożliwiały to, że samochód na przemian mógł jeździć po torach lub drodze, w zależności od potrzeb – opowiadają pracownicy muzeum.

Więcej informacji na stronie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Wakacyjny turniej piłkarski i festyn w Mrowinach (sobota)

Ludowy Klub Sportowy „Zieloni” Mrowiny zaprasza na festyn sportowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 lipca na stadionie sportowym w Mrowinach.

Podczas festynu rozegrane zostaną turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży oraz turniej piłkarski z udziałem drużyn seniorskich. Zawodnicy walczyć będą o puchar Burmistrza Miasta Żarów. W turnieju wystartuje sześć drużyn: „Zieloni” Mrowiny, „Błyskawica” Kalno, „Darbor” Bolesławice, „Zryw” Łażany, „Zjednoczeni” Żarów oraz KS „Silesia” Żarów.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Żarów. Początek turnieju o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Mrowinach.

W lawendowym raju – Jarmark Różności w Bagieńcu (sobota)

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na Jarmark Różności do Bagieńca.

Na odwiedzających czekać będzie cały przekrój produktów lokalnych: od miodów, serów, lawendy, borówki i soków, po artystyczne ubiory, biżuterię, indyjskie cudeńka. Poza tym, jak zwykle miła atmosfera, kawa i herbata, a to wszystko w gronie przyjaciół i znajomych.

W ramach wydarzenie odbędzie się także plener fotograficzny oraz warsztaty malowania na jedwabiu.

Początek w sobotę o godzinie 12.00.

Piknik sportowy nad zalewem Mietkowskim (sobota)

Fundacja Monaliza Turbo, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, OSWiRPW w Borzygniewie oraz Beach Bar ZALEV zapraszają na piknik sportowy nad Zalewem Mietkowskim. Już 20 lipca, w sobotę, od 13.00 masa atrakcji będzie czekać na najmłodszych, ale nie tylko.

W programie mamy zawody kajakarskie, windsurfingowe, regaty żeglarskie. Nie zabraknie zabaw dla najmłodszych i przeciągania linii! Dla najwytrwalszych uczestników wydarzenia przewidziano nagrody.

Festyn wiejski w Roztoce (sobota)

Już w najbliższą sobotę na terenie gminy Dobromierz odbędzie się kolejna impreza plenerowa. Festyn na placu rekreacyjnym przy kompleksie boisk sportowych Orlik w Roztoce rozpocznie się o godzinie 17.00.

W programie festynu przewidziano: występ kabaretu “Nie od Święta”, gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki oraz zabawę przy muzyce zespołu “Sami Swoi”. Tradycyjnie nie zabraknie stoisk z pysznymi potrawami i słodkościami. Czynny będzie również bufet “U Dobromira”. Zabawa potrwa do północy.

2. otwarty turniej siatkówki plażowej (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na 2. otwarty turniej siatkówki plażowej – MIKSTY, który odbędzie się 21 lipca 2019 roku.

  • kategorie: Miksty
  • drużyny: 2-osobowe
  • miejsce: boiska ŚOSIR ul. Śląska 35
  • gry: 21 lipca 2019 od godz. 10.00
  • zapisy: 21 lipca, godz. 9.30-10.00 /w dniu turnieju/

BSK TECH Wyścig Górski Zagórze Śląskie (niedziela)

70 załóg zgłosiło chęć startu w niedzielnym wyścigu samochodowym. Park serwisowy zlokalizowany będzie na parkingu przy drodze i na stacji PKP w Zagórzu Śląskim na całej jej długości (wjazd od ulicy Leśnej i Głównej). Start pierwszej załogi o godzinie 10.00. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Z uwagi na wyścig wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Wyścig organizowany będzie na odcinku Zagórze Śląskie-Dziećmorowice. Od godziny 8.30 do godziny 19.00 droga łącząca Zagórze Śląskie z Dziećmorowicami będzie zamknięta. Zalecamy dojazd do Zagórza Śląskiego od strony Walimia, Niedźwiedzicy i Świdnicy.

Festyn św. Krzysztofa w Marcinowicach (niedziela)

Stowarzyszenie „Jasny Horyzont” w Mysłakowie zaprasza na Festyn Świętego Krzysztofa połączony z Gminnym Zlotem Motocyklowym.

/opr. mn/