Strona główna 0_Slider Trwa remont „modliszówki”

Trwa remont „modliszówki” [FOTO]

3

Od ponad dwóch miesięcy trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. W pierwszej kolejności remontowany jest odcinek od strony Świdnicy. Ten etap inwestycji powinien zostać ukończony na początku września.

Roboty na odcinku od skrzyżowania Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911 D (kier. Witoszów Dolny) ruszyły 6 maja. Wejście na plac budowy drogowców oznaczało zamknięcie tego fragmentu drogi na Modliszów oraz wyznaczenie objazdów dla zmotoryzowanych.

Zgodnie z szacunkami podawanymi jeszcze przed rozpoczęciem drogowej inwestycji, prace na odcinku ze Świdnicy do skrzyżowania u podnóża Gór Wałbrzyskich mają potrwać około 5 miesięcy. Następne 6 miesięcy potrwa przebudowa odcinka do planowanego ronda w Modliszowie, zaś na końcu prace obejmą fragment od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ulicy Uczniowskiej w Starym Julianowie, co wykonawca planuje zrealizować w ciągu kolejnych 5 miesięcy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułPies chuligan i podejrzany beczkowóz. Interwencje straży miejskiej