Strona główna 112 Pies chuligan i podejrzany beczkowóz. Interwencje straży miejskiej

Pies chuligan i podejrzany beczkowóz. Interwencje straży miejskiej

0

Od 12 do 18 lipca świdnicka Straż Miejska interweniowała 130 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

14 lipca 2019 roku o godz. 18.06 mieszkanka ulicy Grota Roweckiego poinformowała dyżurnego straży miejskiej, iż do jej ogrodu wszedł duży piec, owczarek niemiecki, który jest bardzo zaniedbany i zachowuje się tak jakby „prosił” o pomoc. Pies był spokojny. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Natychmiast wezwano pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się psem. Niestety nie udało się ustalić właściciela zwierzęcia.

15 lipca 2019 roku o godz. 13.40 dyżurny straży miejskiej otrzymał bardzo niepokojące zgłoszenie dotyczące wylewania z beczkowozu nieczystości do potoku Witoszówka, w rejonie ulicy Wałbrzyskiej. Jadąc w tym kierunku, patrol straży już z daleka dostrzegł beczkowóz, jednak jego kierowca nie był zaniepokojony zbliżającym się radiowozem. Na miejscu strażnicy zauważyli również wąż wpuszczony do potoku. Okazało się jednak, że niczego tam nie wylewano, a wręcz odwrotnie. Kierowca pobierał wodę z Witoszówki dla potrzeb remontu drogi 379.

17 lipca 2019 roku o godz. 15.34 do strażników wpłynęło zgłoszenie o treści: “Bardzo prosimy o pomoc, po ulicy Księcia Bolka biega mały pies, który atakuje przechodniów, łapiąc zębami za nogawki!”. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował psa chuligana, a także jego właściciela, który beztrosko wypuścił swojego pupila bez nadzoru. Na szczęście pies nie ugryzł nikogo. W całym zdarzeniu ucierpiał jedynie właściciel zwierzęcia, który otrzymał mandat karny.

18 lipca 2019 roku o godz. 15.34 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zagrożenia na terenie dawnego dworca PKP Świdnica Przedmieście. Dach jednej z wiat peronowych niebezpiecznie się pochylił. Strażnicy zabezpieczyli taśmą ostrzegawczą zagrożony rejon i poinformowali właściwe służby PKP o sytuacji.

/SM Świdnica, opr. mn/