Strona główna 112 18-latek z Bystrzycy Górnej ukradł 300 litrów paliwa

18-latek z Bystrzycy Górnej ukradł 300 litrów paliwa

0

W ręce policji wpadł 18-latek, który dwukrotnie kradł paliwo na jednej ze stacji benzynowych w Wałbrzychu. Straty wywołane jego działaniami oszacowano na blisko 1400 złotych.

Do obu kradzieży doszło w maju tego roku na jednej ze stacji benzynowych przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Złodziej 21 maja najpierw podjechał samochodem osobowym pod dystrybutor i zatankował go do pełna, a następnie uciekł. Trzy dni później przyjechał w to samo miejsce busem i mając w pojedzie pojemny zbiornik na paliwo zatankował ponad 200 litrów benzyny. Straty wyniosły łącznie blisko 1400 złotych – mówi Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. Aby zmylić policjantów na samochodzie przykręcił ponownie te same tablice, których użył przy pierwszej z kradzieży, natomiast aby zatrzeć ślady po popełnieniu przestępstwa drugi z pojazdów zezłomował.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu prowadząc działania operacyjne ustalili, że za kradzieżami stoi 18-letni mieszkaniec Bystrzycy Górnej i wczoraj w godzinach porannych udali się do tej miejscowości, gdzie zatrzymali zaskoczonego przestępcę. Młody mężczyzna z powiatu świdnickiego przyznał się do popełnienia obu czynów i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże w krótkich odstępach czasu może trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat – dodaje Świeży.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/