Strona główna 0_Slider Zbliża się święto Świebodzic, Jaworzyny i Strzegomia. Sprawdź, kto zagra!

Zbliża się święto Świebodzic, Jaworzyny i Strzegomia. Sprawdź, kto zagra!

0

Za nami Dni Świdnicy oraz Dni Żarowa. Przed nami świętowanie w kolejnych miastach regionu – w Świebodzicach, Jaworzynie Śląskiej oraz Strzegomiu. Znane są już programy atrakcji przygotowanych dla mieszkańców.

Dni Świebodzic (7-9 czerwca)

Już w najbliższy weekend odbędą się Dni Świebodzic. Początek świętowania nastąpi w piątek w Parku Miejskim, gdzie będzie można przenieść się do prawdziwego średniowiecznego grodu (start o godz. 17.00). W sobotę o godzinie 11.30 ruszy roztańczona i rozśpiewana scena w sercu miasta – Rynku. Oprócz występów świebodzickich przedszkolaków, laureatów konkursu „Zostań Gwiazdą Dni Świebodzic” oraz organizacji pozarządowych, swoje umiejętności zaprezentują mażoretki i orkiestra dęta. Po części artystycznej w barwnym korowodzie uczestnicy miejskiego święta udadzą się na świebodzicki stadion, gdzie będzie czekało jeszcze więcej atrakcji – występy artystyczne, animacje, dyskoteka oraz występy gwiazd: TEDE, Strachy na Lachy, Marcin Daniec, a na koniec Blue Cafe. W dniach 8-9 czerwca odbędą się również imprezy towarzyszące.

Dni Jaworzyny Śląskiej (7-8 czerwca)

W tym roku obchody Dni Jaworzyny Śląskiej odbędą się w dniach 7 i 8 czerwca na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Świętowanie rozpocznie się koncertem zespołu Luna Park, który wystąpi w rytmach muzyki pop-funk z elementami tradycyjnego rocka i fusion-jazz. Wieczór pierwszego dnia imprezy tradycyjnie upłynie przy dźwiękach popularnej muzyki rozrywkowej i disco-polo. Koncerty zespołów „Letni Chamski Podryw” i „Na Pełnej” rozbawią publiczność parodiami znanych muzycznych utworów, które cieszą się szczególną popularnością, zdobywając miliony wyświetleń na portalu YouTube.

Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół MIG – czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy, którzy tworzą własne autorskie utwory, dodając do nich żywe instrumenty jak chociażby saksofon. Zespół znany jest z takich piosenek jak: „Miód malina”, „Lalunia”, „Wymarzona” czy „Będę przy tobie”. Koncert zespołu zaplanowany jest na godzinę 21.00.

Na drugi dzień obchodów Dni Jaworzyny Śląskiej zaplanowano m.in. występ Stefano Terrazzino znanego nie tylko jako doskonałego tancerza, ale także jako świetnego wykonawcę włoskich piosenek. Piosenkarz wystąpi około godziny 18.30. W tanecznym klimacie publiczność utrzymają pokazy przygotowane przez formację Maraquja, a zaraz potem na jaworzyńskiej scenie z największymi przebojami legendarnej grupy BONEY M wystąpi zespół Babylon, którego muzycy pochodzą m.in. Kamerunu i Republiki Konga.

Na zakończenie obydwu dni wspólnego świętowania przewidziane są także zabawy taneczne: w piątek przy muzyce mechanicznej, a w sobotę przy akompaniamencie zespołu „Maximuz”.

Święto Granitu Strzegomskiego (14-16 czerwca)

Atrakcji nie zabraknie także podczas kolejnej edycji Święta Granitu Strzegomskiego. Jak co roku na gości miejskiego święta czekać będą koncerty. Tym razem do Strzegomia zawitają: Sarsa, Sławomir, Michał Szpak, Nullizmatyka oraz legendarne zespoły disco polo: Top One czy Milano.

Nie zabraknie też lokalnych wykonawców – już w piątek będzie można usłyszeć na scenie głównej zespoły Ślad oraz Avenir.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi w tym roku są m.in Zlot Food Trucków na strzegomskim Rynku, Święto Truskawki oraz wykłady „Na czym stoi mój dom? umiejscowienie geologiczne Strzegomia” oraz „Geologiczne położenie Dolnego Śląska”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBardzo pracowity weekend akrobatów Polonii [FOTO]
Następny artykułPrzedszkolaki uczą się pierwszej pomocy [FOTO]