Strona główna Sport Inne Bardzo pracowity weekend akrobatów Polonii

Bardzo pracowity weekend akrobatów Polonii [FOTO]

0

Na przełomie maja i czerwca w Chorzowie odbyły się jubileuszowe 65. Mistrzostwa Polski seniorów w akrobatyce sportowej, połączone z turniejem akrobatycznym w kategorii youth. Reprezentacja akrobatów MKS-u Polonia Świdnica wystąpiła w trzynastoosobowym składzie.

Wyniki naszych reprezentantów:

– dwójka mieszana: Zuzanna Idziak, Szymon Wolano – kat. 11-16 zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów.

– trójka dziewcząt w kat. 11-16: Amelia Opalska, Nicole Bober, Anna Drożdż zajęła w swojej kategorii wiekowej 8. miejsce.

– trójka dziewcząt w kat. 11-16: Aleksandra Wolano, Marika Pietras, Amelia Trelewska uplasowała się na 9. pozycji.

Jednocześnie podczas Mistrzostw Polski seniorów rozegrany został turniej akrobatyczny w kategorii youth.

– Nikola Mojsa, Oliwia Pyka, Anna Kulig w kategorii trójek dziewcząt uplasowały się na wysokim 6. miejscu, rywalizując z 20 zespołami z całego kraju.

– Nikola Legiejew, Zuzanna Cieślak w kategorii dwójek dziewcząt rywalizując z 15 zespołami, ostatecznie zajęły bardzo wysokie 5. miejsce .

– Zawody w Chorzowie pokazały, że stanowimy bardzo silny i zgrany  zespół. W niedzielę, 2 czerwca na zaproszenie sekcji akrobatyki z Dzierżoniowa nasi reprezentanci rywalizowali z kolei w kategorii “Pierwszy Krok”. W większości przypadków dla naszych zawodników były to pierwsze starty w akrobatycznej przygodzie. Mimo wielu debiutów na planszy, zawody zostały zdominowane przez młodych akrobatów MKS-u Polonia Świdnica – komentuje Tomasz Idziak.

Wyniki zawodów w Dzierżoniowie:

– 1. miejsce dwójki kobiet klasa Pierwszy Krok: Wiktoria Rataj, Klaudia Podkówka

– 2. miejsce dwójki kobiet klasa Pierwszy Krok: Maja Ożóg, Leyla Kuliczkowska

– 3. miejsce dwójki kobiet klasa Pierwszy Krok: Amelia, Lena Turek

– 1. miejsce trójki kobiet klasa Młodzik: Iga Tomala, Natalia Hajduga, Ola Dyko

– 2. miejsce trójki kobiet klasa Młodzik: Lena Krekora, Kamila Bogielczyk, Asia Matuszczak

– 4. miejsce trójki kobiet klasa Młodzik: Kinga Wojtaszek, Magda Widła, Emilka Chmielowska

– 7. miejsce trójki kobiet klasa Młodzik: Amelia Kołodziej, Nina Porabik, Natasza Kaczmarek

Dodatkowo zawodnicy MKS-u Polonia Świdnica zaprezentowali swoje umiejętności podczas charytatywnego festynu w Jaworzynie Śląskiej oraz podczas odbywających się na obiektach OSiR-u Dni Świdnicy. Śmiało można powiedzieć, że był to bardzo udany i intensywny weekend dla zawodników sekcji akrobatyki naszego klubu – dodaje Tomasz Idziak.

/MDvR/