Strona główna 0_Slider Piękna gra i wielki triumf. Młodzi świdniczanie podbili Francję!

Piękna gra i wielki triumf. Młodzi świdniczanie podbili Francję! [FOTO]

0

Aż 32 zawodników Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica z roczników 2006, 2007 i 2008 wzięło udział w turnieju piłkarskim we francuskim Breteuil. W pobliżu Paryża wystartowały w sumie 32 ekipy z Francji, Belgii i Polski.

Biało-zieloni wystawili łącznie trzy zespoły, które spisały się znakomicie. Polonia-Stal I Świdnica złożona z piłkarzy z rocznika 2006 stanęła we Francji na najwyższym stopniu podium. Nasze młodsze drużyny z roczników 2007/2008 zajęły kolejno szóste i siódme lokaty.

Ze swojej strony chciałem podziękować zawodnikom za znakomitą grę, rodzicom którzy przyjechali i wspierali nas gorącym dopingiem, Polonii Francuskiej za opiekę, klubowi US Breteuil za to, że niczego nam na miejscu nie brakowało i Jarosławowi Kowalczykowi za profesjonalne przygotowanie wyjazdu. Dziękują również Marcinowi Safianowi za pomoc i opiekę nad zawodnikami. Turniej był niesłychanie wyrównany o czym świadczy sytuacja, która miała miejsce w fazie grupowej. Znalazło się w niej osiem drużyn, a cztery miały wywalczyć awans do kolejnej fazy mistrzostw. Tymczasem aż pięć ekip miało na swoim koncie po 11 punktów i decydował bilans goli. Ostatecznie udało się przebrnąć tą część turnieju, a następnie zwyciężyć w całej imprezie. W przyszłym roku wracamy do Francji bowiem wygraliśmy puchar przechodni, który będziemy bronić w następnym sezonie. Atmosfera była znakomita, po naszym triumfie gratulowali nam wszyscy, “szalał” cały stadion i francuskie zespoły. Po raz pierwszy wygrała tam drużyna spoza Francji. Naszym młodym piłkarzom towarzyszyły takie emocje, że zwyczajnie kilku z nich uroniło parę łez ze szczęścia.  Po emocjach sportowych przyszedł później czas na zwiedzanie Paryża. To był piękny okres dla nas i wszystkich naszych zawodników – tłumaczy szczęśliwy trener Polonii-Stali Świdnica, Mariusz Krupczak.