Strona główna Wydarzenia Dziewiąta edycja Rajdu o Kropelce

Dziewiąta edycja Rajdu o Kropelce

0

Do 19 czerwca będą przyjmowane zgłoszenia załóg do dziewiątej edycji Rajdu o Kropelce, organizowanego przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz FRW Media Group Sp. z o. o. Start i meta w sobotę 22 czerwca na świdnickim Rynku!

Dolnośląska rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem

Dolnośląski Rajd o Kropelce promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg rajdowych jest pokonanie wyznaczonej trasy, w określonym czasie, przy spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa. W punktacji równie ważne jest odwiedzenie punktów turystycznych oraz rozwiązanie zagadek. Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

Zasady

Zasady udziału są bardzo proste. W dniu rajdu, przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę. Rozdanie nagród nastąpi około godz. 18:00 na Rynku w Świdnicy.

Uczestnicy

Dolnośląski Rajd o Kropelce jest wydarzeniem otwartym dla sympatyków motoryzacji, turystyki i przede wszystkim rodzin. W rywalizacji mogą wziąć udział kierowcy z całego regionu dolnośląskiego – z ważnym prawem jazdy oraz sprawnym technicznie samochodem.

Zapisy TU

/informacje ze strony organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułPiękna gra i wielki triumf. Młodzi świdniczanie podbili Francję! [FOTO]
Następny artykułFotel zerwał się pod pasażerem [INTERWENCJA]