Strona główna 0_Slider Jeździli, biegali i walczyli o kolejne rekordy Polski!

Jeździli, biegali i walczyli o kolejne rekordy Polski! [FOTO]

0

Po raz kolejny Galeria Świdnicka zamieniła się w sportową arenę. Aktywiści z Aktywni24 oraz wszyscy chętni podjęli próbę pobicia aż trzech rekordów Polski – jazdy na rowerze, ergometrze wioślarskim oraz biegania na bieżni mechanicznej. Były to próby na dystansie 24 godzin! 

Inicjatywie tradycyjnie przyświecał szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników kilometr zostanie przemnożony przez 1 zł, a uzbierana w ten sposób kwota przekazana zostanie na działania charytatywne. Jak przekazują organizatorzy, w Świdnicy udało się ustanowić trzy rekordy Polski – bieżnia: 315,33 km, ergometr: 311,243 km i rower: 20744 kcal (przejechany dystans: 896,7 km). – Dwa rekordy udało się ustanowić – ergometr, który w poprzednim roku przejechany był tylko próbnie (wynik z 2018 roku: 307,907 km) i liczba spalonych kilokalorii na rowerze stacjonarnym. Na bieżni pobiliśmy własny rekord, który w poprzednim roku wynosił 296,32 km – komentuje zadowolony Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Lista uczestników, którzy bili rekordy znajduje się TUTAJ.

 

Sportowe wyzwanie rozpoczęło się w sobotę, 11 maja o godz. 9.00 i zakończyło równo dobę później. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a organizatorami imprezy byli: Galeria Świdnicka, Biuro Rekordów, Urząd Miejski w Świdnicy, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułDeszczowa niedziela, deszczowy i zimny tydzień. Kałuże i rozlewiska [FOTO]
Następny artykułWstrząsający dokument o pedofilii w polskim Kościele katolickim. Oświadczenie prymasa na stronie kurii, bez komentarza biskupa