Strona główna 0_Slider Uczniowie murem za nauczycielami

Uczniowie murem za nauczycielami [FOTO/VIDEO]

5

Ogólnopolska „Akcja Kreda” zawitała do Świdnicy. Uczniowie postanowili pokazać nauczycielom, że popierają ich protest i napisali o tym kredą m.in. przed gmachem I Liceum Ogólnokształcącego.

We wtorkowe południe świdnicka młodzież pojawiła się przed budynkiem „Kasprowicza”. Przy pomocy kredy wyrazili swoje wsparcie dla strajkujących pracowników oświaty. – Wszędzie słyszy się o tym, że my, uczniowie też dajemy mocno do zrozumienia rządzącym, że nie godzimy się na obecny system i sposób, w jaki traktowani są nauczyciele. W Polsce nie ma sprawiedliwości, a my jako młode społeczeństwo możemy odezwać się wspólnie i powiedzieć głośne NIE, a tym samym pokazać naszym nauczycielom, że jesteśmy z nimi i wspieramy ich – twierdzi inicjatorka świdnickiej akcji, Natalia Wajs.

Gest poparcia ze strony uczniów i ich rodziców zauważyć można było także przed gmachem Szkoły Podstawowej nr 2. W miniony piątek pojawiły się tam pisane kredą wyrazy solidarności z pedagogami oraz banery o treści: „nauczyciel nasz bohater”, „jesteśmy z wami” i „strajk uczniowski”.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPrzepisy na wielkanocne potrawy z jabłkami [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPożar domu w Milikowicach [FOTO]