Strona główna 0_Slider Klasyfikacja przeprowadzona, matury niezagrożone. ZNP zachęca do strajku włoskiego

Klasyfikacja przeprowadzona, matury niezagrożone. ZNP zachęca do strajku włoskiego

0

We wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez powiat świdnicki odbyły się rady pedagogiczne, które klasyfikowały uczniów ostatnich klas. Tym samym zostali oni dopuszczeni do matur.

Zakończenie roku szkolnego klas III w III LO

Jeszcze w ubiegłym tygodniu nie było do końca wiadomo, czy we wszystkich szkołach odbędą się rady klasyfikacyjne. Z uwagi na strajk nauczycieli problem stanowiło zebranie niezbędnego do klasyfikacji uczniów quorum. Zmieniło się to wraz z ogłoszeniem zawieszenia strajku przez szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomira Broniarza.

Jak zapewnia Grzegorz Stawarz, dyrektor wydziału oświaty w świdnickim starostwie, w każdej ze szkół średnich prowadzonych przez powiat odbyły się rady pedagogiczne, podczas których klasyfikowano uczniów ostatnich klas. Wszystkie rady odbyły się w trybie standardowym – nie skorzystano z „nadzwyczajnego” trybu wprowadzonego ubiegłotygodniową nowelizacją prawa oświatowego, zgodnie z którą jeżeli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, może to zrobić dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący. Obecnie w szkołach trwają przygotowania do przeprowadzenia egzaminu dojrzałości.

Pomimo podjęcia decyzji o zawieszeniu strajku, sekretariat zarządu głównego ZNP rekomenduje nauczycielom prowadzenie od 29 kwietnia strajku włoskiego. – Pracujemy tylko tyle, ile zobowiązują nas do tego przepisy prawa oświatowego i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu naszej pracy i co zapewnia nam pracodawca – mówią przedstawiciele ZNP. – Zawieszamy strajk, ale nie protest! Trwa spór zbiorowy! – zaznaczają.

***

W poniedziałek w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III:

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMłodzież ze Strzegomia w międzynarodowym projekcie
Następny artykułTrwają poszukiwania skradzionej rajdówki. Odnaleziono lawetę [FOTO]