Strona główna 0_Slider Trwają poszukiwania skradzionej rajdówki. Odnaleziono lawetę

Trwają poszukiwania skradzionej rajdówki. Odnaleziono lawetę [FOTO]

3

W okolicach kopalni granitu „Gola Świdnicka” odnaleziono lawetę zespołu C-Rally, którą wraz ze znajdującym się wewnątrz samochodem rajdowym Ford Fiesta R5 skradziono w nocy z niedzieli na poniedziałek sprzed hotelu w Marcinowicach.

Przypomnijmy, do kradzieży lawety z rajdowym autem w środku doszło pod Hotelem Preemier. Fordem Fiestą R5 w Rajdzie Świdnickim-Krause startowali Jarosław Kołtun oraz Ireneusz Pleskot, zajmując 6. miejsce.

Z hotelowego monitoringu wynika, że około północy na parking podjechał Opel Vectra C. Nieznani sprawcy odczepili lawetę (prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy, że w środku znajduje się samochód R5) i po zaczepieniu jej do swojego samochodu odjechali w nieznanym kierunku – mówi pilot rajdowy, Ireneusz Pleskot.

Około godziny 14.00 na bocznej drodze w pobliżu kopalni Gola Świdnicka odnaleziono lawetę, ale bez rajdowego Forda Fiesta R5 w środku. Zespół kontynuuje poszukiwania samochodu, podobnie jak policja. – Prowadzimy czynności w tej sprawie. Trwają też poszukiwania sprawców – zapewnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Na miejscu odnalezienia lawety pracowała grupa dochodzeniowa.

Za pomoc w odnalezieniu skradzionego auta wyznaczono nagrodę w wysokości 20 000 złotych. Osoby posiadające wiedzę na temat kradzieży proszone są o kontakt pod numerem telefonu 792 377 017.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKlasyfikacja przeprowadzona, matury niezagrożone. ZNP zachęca do strajku włoskiego
Następny artykułSpołecznie wysprzątał rzekę, teraz zabrał się za drogi