Strona główna 0_Slider Gimnazjaliści zmagają się z naukami ścisłymi

Gimnazjaliści zmagają się z naukami ścisłymi [FOTO][ARKUSZE]

0

Uczniowie ostatnich klas gimnazjów rozpoczęli drugi dzień egzaminacyjnych zmagań. Po języku polskim, wiedzy o społeczeństwie i historii przyszła pora na testy z zakresu nauk ścisłych.

Czwartek to dzień matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie przystąpią do dwóch egzaminów o godzinie 9.00 i 11.00. W piątek, 12 kwietnia gimnazjaliści zmierzą się językami obcymi. Egzamin na poziomie podstawowym rozpocznie się o 9.00, na poziomie rozszerzonym o godzinie 11.00.

Zobacz arkusz z przedmiotów przyrodniczych.

Zobacz arkusz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

Zobacz arkusz z języka polskiego.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 14 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (21 czerwca).

Trwający od poniedziałku strajk nauczycieli nie miał dotychczas większego wpływu na przebieg egzaminów gimnazjalnych. Problem może się jednak pojawić trzeciego dnia testów, podczas egzaminów językowych. Według wcześniejszych ustaleń zagrożone było przeprowadzenie testów w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 4. Będziemy potwierdzać, czy ów zagrożenie wciąż istnieje.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDachowanie pod Dobromierzem. Utrudnienia na DK5 [FOTO]
Następny artykułPodróż w busie i w luksusie