Strona główna 0_Slider Ponad 7 tysięcy na nowy dom dla bezdomniaków

Ponad 7 tysięcy na nowy dom dla bezdomniaków

0

Pierwsza w tym roku licytacja na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy zakończona. Nowych właścicieli ma aż 380 fantów, a środków wystarczy na zakup pierwszego domku dla kotów.

Budowa kociarni dla prowadzącej schronisko przy ul. Pogodnej Fundacji Mam Pomysł stała się jednym z najważniejszych celów na 2019 i 2020 rok. Obecne pomieszczenia dla kotów są niewystarczające. Mimo stale organizowanych akcji uświadamiających, pomocy w sterylizowaniu i kastracji zwierząt każdego roku do schroniska trafiają dziesiątki kociąt, zazwyczaj chorych i zaniedbanych. Przez dwa lata przyjęto 392 koty. Leczenie i opieka nad nimi wymaga dużego nakładu sił i pieniędzy. Zdrowe koty mają szansę na adopcję.

Fundacja planuje w tym roku zakup drewnianych domków. Na pierwszy udało się zebrać podczas licytacji na portalu społecznościowym 7 153 złote. Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy odbiorą fanty i wpłacą zadeklarowane pieniądze.

W przyszłym roku FMP chce postawić dodatkowy budynek dla kotów. Fundacja otrzymała pomoc Urzędu Miejskiego, który zapewni projektanta, natomiast o środki na budowę musi postarać się sama. Na ten cel potrzeba 150 tysięcy złotych.

/asz/