Strona główna 0_Slider Edukacja seksualna pokusą szatana? Biskup świdnicki pisze list do wiernych

Edukacja seksualna pokusą szatana? Biskup świdnicki pisze list do wiernych

21

Na seksualizację i demoralizację dzieci, a także wprowadzanie do szkół postulatów ruchów LGBT zwraca uwagę biskup Ignacy Dec w najnowszym liście do wiernych, który zostanie odczytany w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca, we wszystkich kościołach diecezji świdnickiej.

W liście biskup zwraca uwagę przede wszystkim na „szatańskie pokusy”, przypominając nie tylko na kuszenie Jezusa, ale także współczesne pokusy stojące przed wiernymi. – Pozwólcie, że wskażę Wam na jedną z dzisiejszych, bardzo niebezpiecznych pokus, jaka staje przed nami w ostatnim czasie w naszej ojczyźnie. Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT – pisze biskup Ignacy Dec.

Jego list nawiązuje do podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+, która powstała z inicjatywy i na podstawie programu samorządowego Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Deklaracja dotycząca społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych zobowiązuje do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT+, działań na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej, a także prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkołach.

Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe – zaznacza Dec. Krytyczne uwagi biskupa świdnickiego pokrywają się m.in. z wypowiedziami hierarchów warszawskich, którzy uznali, że deklaracja jest „sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz z obowiązującym prawem oświatowym”, a także opinią nowego Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka.

Obowiązkiem rodziców podjętym przy okazji chrztu ich dziecka jest wychowanie potomstwa w wierze, a rodzice chrzestni wyrażali gotowość pomagania rodzicom w wypełnianiu ich obowiązku. Jak zatem strzeżecie wiary swoich dzieci? W jakim duchu je wychowujecie? Czy przyzwalając na demoralizujące działania w przedszkolach i szkołach nie sprzeniewierzacie się swoim przyrzeczeniom? Nie można milczeć, gdy dzieje się zło. Władze oświatowe twierdzą, że na terenie przedszkola i szkoły nie może się dziać nic, co sprzeciwiałoby się przekonaniom i woli rodziców. Czuwajcie więc i pilnujcie: kto i jak wychowuje Wasze pociechy. Na co zgadzacie się podpisując podsuwane Wam dokumenty na początku roku szkolnego?  – apeluje biskup świdnicki.

Przypomnijmy, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu był przeżywany w całym Kościele katolickim w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. – To jest wynagrodzenie i przebłaganie Pana Boga za grzechy duchownych, osób posługujących w Kościele, ale także za wszystkie ofiary tzw. pedofilii. Myślę, że to jest ważna i potrzebna inicjatywa, bo są to wykroczenia bardzo ciężkie, jest to deprawacja młodych ludzi – mówił podczas piątkowego nabożeństwa biskup Ignacy Dec.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułIdealna dieta na wiosnę? Dietetyk Barbara Olszewska radzi
Następny artykułKobiety świętowały ze Stefano Terrazzino [FOTO]