Strona główna Temat dnia Idealna dieta na wiosnę? Dietetyk Barbara Olszewska radzi

Idealna dieta na wiosnę? Dietetyk Barbara Olszewska radzi

0

Czy wiosna to dobry moment na rozpoczęcie diety? Czy warto odwiedzić dietetyka? Jak w gąszczu żywieniowych nowinek zachować dystans i korzystać z tych sprawdzonych i popartych prawdziwą wiedzą? Te oraz inne wątpliwości rozwieje dietetyk, mgr inż. Barbara Olszewska z gabinetu dietetycznego „Równowaga”.

– Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno na zmiany! – mówi Barbara Olszewska właścicielka gabinetu dietetycznego „Równowaga”

– Każda pora roku jest dobra, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Faktem jest, że bywa łatwiej np. na wiosnę – ze względu na dostępność produktów, zwiększoną motywację, a raz jest nieco trudniej. Niemniej jednak ta zmiana powinna być przede wszystkim świadomą decyzją, której skutkiem będzie konsekwentne trzymanie się określonych zasad – stwierdza Barbara Olszewska.

Ze statystyk wynika, że większość osób rozpoczyna wszelkie diety w pierwszej połowie roku np. przed wakacjami. Wczesna wiosna, a nawet koniec zimy plasują się na szczycie tej listy. Aby dobrze wkroczyć w nową „rzeczywistość żywieniową” niezbędna jest porada profesjonalisty. –  W gabinecie dietetycznym Równowaga indywidualne podejście do każdej osoby pozwala mi na odpowiednie spersonalizowanie diety, a przez to zapewnienie jej optymalnych efektów. Dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby poszczególnych osób stale czuwam także nad ich motywacją i nie pozwalam, żeby początkowy zapał osłabł. To też bardzo istotny element procesu zmiany nawyków żywieniowych – mówi Barbara Olszewska

Pomoc specjalisty jest ważna z kilku powodów, z czego najważniejszymi są bezsprzecznie wiedza z zakresu żywienia i posiadane doświadczenie. Jak twierdzi właścicielka gabinetu Równowaga, dietetyk z wieloletnim doświadczeniem: – Podczas wielu lat mojej pracy przekonałam się, że sama wiedza to tylko połowa drogi. Każdy będący na diecie miewa chwile słabości i wtedy czyste przygotowanie merytoryczne jest niewystarczające. Dietetyk w takim momencie musi być również psychologiem. Ważne, aby rozumiał drugą osobę, słuchał jej i na tej podstawie pomagał. Ścisłe założenia diety to jedno, a normalne życie i funkcjonowanie w nim to drugie. Między innymi dlatego w moim gabinecie staram się tak połączyć te dwie rzeczy, aby ze sobą nie kolidowały.

Pamiętajmy, aby do tematu diety podejść z pełną świadomością swojej decyzji.  – Nie róbmy tego dla męża, do wakacji, czy aby zazdrościły nam koleżanki. Takie powody mogą być jedynie traktowane jako częściowa motywacja. Nawyki żywieniowe powinniśmy zmienić wyłącznie dla siebie i swojego zdrowia, co zawsze podkreślam, rozmawiając z klientami w moim gabinecie – podkreśla Barbara Olszewska.

Wychodzi na to,  że właśnie teraz nadchodzi znakomity czas, żeby podjąć tą decyzję. Z pomocą profesjonalisty  łatwiej i przyjemniej można zmienić „żywieniową” część swojego życia.

Gabinet dietetyczny Równowaga znajduje się na ulicy Trybunalskiej w Świdnicy. Jeśli szukacie miejsca o indywidualnym podejściu do każdej osoby, rzetelnej wiedzy i profesjonalnym sprzęcie medycznym nie ma co długo się zastanawiać. Gabinet czynny jest od poniedziałku do soboty, więc nawet osoby pracujące do późna w tygodniu nie muszą się martwić. Znajdźcie RÓWNOWAGĘ tej wiosny.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNajbardziej pożądany samochód ostatnich miesięcy już w Świdnicy!
Następny artykułEdukacja seksualna pokusą szatana? Biskup świdnicki pisze list do wiernych