Strona główna 0_Slider Komedia czy horror? Walentynkowe maratony w Cinema3D

Komedia czy horror? Walentynkowe maratony w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSÓW]

1

Z okazji Dnia Zakochanych kino CINEMA 3D w Świdnicy przygotowało dwie, specjalne propozycje dla fanów kina. 15 lutego odbędą się wyjątkowe maratony filmowe – „Planety Singli” w tym z najnowszą odsłoną popularnej komedii oraz Antywalentynkowy z premierą „Zakonu Świętej Agaty”.

Każdy kto zastanawiał się nad spędzeniem walentynek w kinie ma teraz dwa dodatkowe powody aby to właśnie CINEMA 3D w Świdnicy stało się miejscem chwil romantycznych i… strasznych. O godzinie 22:00 fani komedii romantycznej będą mogli zobaczyć wszystkie części wielkiego hitu „Planeta Singli’, łącznie z najnowszą, trzecią częścią przygód Ani i Tomka. Alternatywą tej nocy będzie maraton „Antywalentynkowy”, podczas którego do zobaczenia aż trzy mrożące krew w żyłach horrory, w tym premierowo „Zakon Świętej Agaty”.

MARATON PLANETY SINGLI:

Planeta SingliAnia (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. W walentynkowy wieczór spotyka showmana, Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Ten zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka idealnego faceta, Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

Planeta Singli 2 – Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Planeta Singli 3Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka. „Planeta Singli 3” to mnóstwo emocji, śmiechu i zaskoczeń w opowieści o tym, że miłość w różnych okresach życia oznacza zupełnie różne rzeczy.


MARATON ANTYWALENTYNKOWY:

MrokUkrywająca się w lasach nieumarła nastolatka (Nadia Alexander) w trakcie polowania spotyka niewidomego chłopca (Toby Nichols), który właśnie wydostał się z rąk przetrzymującego go porywacza. Oboje doświadczyli ogromnego okrucieństwa ze strony dorosłych, co sprawia, że szybko nawiązują bliską więź. Ich zaskakująca przyjaźń i wspólna walka z demonami przeszłości zaczną zbierać krwawe żniwo.

Zakon Świętej AgatyMary (debiutująca na dużym ekranie Sabrina Kern) – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej (Carolyn Hennesy) i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka?

Zabij i ŻyjJackie (Hannah Emily Anderson) i Jules (Brittany Allen) wyjeżdżają do malowniczego domu nad jeziorem, aby uczcić pierwszą rocznicę ślubu. Żadna z kobiet nie spodziewa się, że idylliczne lasy, będące scenerią dla gorącego uczucia, staną się areną przemocy i makabrycznej gry w kotka i myszkę.

Podczas maratonów obowiązuje dolewka wybranego napoju Gratis! Bilety do kupienia w kasach kina oraz na www.cinema3d.pl

Rozwiązanie konkursów!

Dla naszych czytelników mieliśmy po jednym podwójnym zaproszeniu na maratony – Planety Singli i Antywalentynkowy. W przypadku pierwszego wydarzenia należało odpowiedzieć na pytanie: Kto dołączył do obsady w trzeciej odsłonie „Planety Singli”? Wśród wymienionych aktorów/aktorek mogli się znaleźć – Bogusław Linda (ojciec Tomka), Borys Szyc (Leszek, brat Tomka) czy Maria Pakulnis (Jadwiga, matka Tomka) . Wejściówkę otrzymała – Marta Gruszka.

Jeśli chodzi o Maraton Antywalentynkowy w przesłanym do nas mailu należało: wymienić co najmniej trzy filmy z gatunku horror z miłością w tle. Jak się okazuje motyw miłości często pojawia się w horrorach. Wśród nich możemy wymienić chociażby słynny, wielokrotnie wystawiany na scenie teatralnej „Upiór w operze”, który doczekał się mnóstwa adaptacji filmowych (1925r., 1943r., 1962r., pastisz „Upiór w raju” z 1974r., 1983r., 1889r, 1998r. czy 2004r. W większości zrealizowane zostały według reguł horroru, zresztą nakreślonych w pierwowzorze, czyli powieści Gastona Lerouxa. Jeśli motyw miłości w filmie grozy, to nie sposób pominąć w takim zestawieniu historii o wampirach, a szczególnie najsłynniejszym z nich, którym jest Drakula. Postać z gotyckiej powieści Brama Stokera wielokrotnie inspirowała twórców filmowych, a najsłynniejszą ekranizacją historii jest dzieło Francisa Forda Coppoli z 1992r. Genialny reżyser i weteran Hollywood stworzył niepowtarzalne dzieło, wizualnie zachwycającą upiorną baśń, w której prawdziwa miłość i tęsknota za nią staje się motorem wszelkich zdarzeń. W repertuarze fanów „miłosnych” filmów grozy nie może zabraknąć też horroru pod znakiem święta zakochanych, jak na przykład „Moja krwawa Walentynka” z 1981r. czy „Walentynki” z 2001r. To tylko kilka propozycji filmów grozy z miłością w tle. Laureatką konkursu została – Marta Gdańska.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów portalu Świdnica24.

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułPo e-dowód od 4 marca
Następny artykułNocny maraton filmów dla dzieci