Strona główna 0_Slider Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko. Program dla 800 najmłodszych świdniczan

Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko. Program dla 800 najmłodszych świdniczan

0

Widowisko dla 250 pierwszoklasistów zainaugurowało projekt edukacyjny, który obejmie uczniów siedmiu świdnickich szkól podstawowych. Dzieci będą uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego poruszania się, zidentyfikują także zagrożenia w najbliższym otoczeniu. Do szkół trafią apteczki i tablice edukacyjne.

Poprzez różnorodne działania, skierowane do dzieci z klas I-VIII autorzy programu chcą promować praktyczną wiedzę, dotyczącą zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu. Projekt rozpoczął się już podczas ferii zimowych. dzieci m.in. uszyły pluszaki, które policjanci będą przekazywać najmłodszym uczestnikom wypadków drogowych.

W ramach zajęć szkolnych, zamierzamy zorganizować: spotkanie edukacyjne dla pierwszoklasistów, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla trzecioklasistów oraz warsztaty metodą desing thinking dla uczniów klas 4-8 i ich opiekunów, podczas których uczestnicy zdiagnozują największe zagrożenia we własnym otoczeniu i zaprojektują propozycje własnych rozwiązań w tym zakresie. Dodatkowo wszystkie szkoły biorące udział w projekcie zostaną przez nas wyposażone w tablice edukacyjne oraz plecak – apteczkę wyposażony w profesjonalny sprzęt do pierwszej pomocy. Wszystkie działania zaplanowane w ramach projektu będą miały bezpłatny charakter – zapowiada Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie. Realizacja programu potrwa do maja.

Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie. Partnerami projektu są Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gmina Miasto Świdnica i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem. Projekt jest finansowany ze środków Firmy PZU w ramach Programu “Pomoc to moc”.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński