Strona główna 0_Slider Rowami popłynęła woda po płukance do ust

Rowami popłynęła woda po płukance do ust

8

Fabryka Colgate-Palmolive w Świdnicy wyjaśnia, skąd wzięła się niebieska ciecz, która 16 stycznia popłynęła rowami na terenach przyległych do zakładu. Kolor i zapach substancji zaniepokoił spacerowiczów.

Wezwani na miejsce 17 stycznia strażacy z grupy rozpoznania chemicznego ustalili, że choć ciecz jest niewiadomego na razie pochodzenia, nie zagraża środowisku ani ludziom i ulega samoczynnemu oczyszczeniu. Co popłynęło rowami, wykażą badania laboratoryjne. Wiadomo, że ciecz wypłynęła z betonowych kręgów przy ul. Komunalnej.

Kilka dni temu ze względu na awarię układu ściekowego woda procesowa z produkcji płukanek do ust dostała się do studzienki na wodę deszczową. Sytuacja ta nie stworzyła zagrożenia dla ludzi i środowiska. Wyciek został usunięty a stan wody w kolektorze przywrócony do stanu poprzedniego – po naszych pytaniach, zadanych w ubiegłym tygodniu,  oświadczenie tej treści w imieniu firmy Colgate-Palmolive przesłała dzisiaj Klaudia Mencina z firmy Solski Communications.

/asz/

 

 • Alonzo

  a można było iść i nabrać sobie

  • Grzesiek

   Ja byłem, mam dwa wiadra. Chcesz jedno ?

 • Pozytywny

  Napiszcie jeszcze jaką dostali karę za wydostanie się czegoś tam do wody. Jak ktoś miał uruchomiony silnik ponad minutę a potem go wyłączy i chwilkę poczeka to także można uznać , że już jest posprzątane. Mandat jednak trzeba zapłacić. Droga redakcjo!!! Należy dochodzić dalszej prawdy. Jaki był skład chemiczny tej “nieszkodliwej substancji”? Ile tej “nieszkodliwej substancji” przedostało się do wody? I najciekawsze. W jaki sposób został “stan wody w kolektorze przywrócony do stanu poprzedniego”? Jakie to pytania zadaliście w zeszłym tygodniu , że spławiono was 3 zdaniami? Odpowiedź typu “była sobie substancja , ale już jej nie ma” jest dla was wystarczająca? Czekam na dalszy rozwój sprawy i kolejne informacje. Może tym razem uda wam się dowiedzieć coś więcej niż nic.

  • Krzysztof Czarnecki

   Skoro jest nieszkodliwa, to za co niby kara? Jak wylejesz herbatę na trawnik, to te wzywasz słuzby chemiczne?

   • Pozytywny

    Za nieszczelność instalacji i spowodowanie potencjalnego zagrożenia. Następnym razem to może być coś szkodliwego. Ponoć lepiej zapobiegać jak leczyć. Nie przypominam sobie , żeby mi się beczka herbaty do rowu wylała. A Tobie często się to zdarza? Skoro Ci to nie przeszkadza to proponuję , aby wylewali to pod Twoim domem. Co Ty na to?

   • Pozytywny

    Kara za nieszczelność instalacji i spowodowanie potencjalnego zagrożenia. Następnym razem może im się wylać coś innego. Nie obiło Ci się o uszy , że lepiej zapobiegać niż leczyć? Nie przypominam sobie , żeby wylała mi się beczka herbaty do rowu. A Tobie się to często zdarza? Skoro Ci to nie przeszkadza to proponuję , aby wylewali to pod Twoim domem. Co Ty na to?

  • JAcenty

   Stan wody w kolektorze przywrócony został poprzez wypompowanie całej niebieskiej cieczy do rowu melioracyjnego i zastąpienie jej ‘normalnymi’ ściekami śmierdzącymi normalnie.

 • Krzysztof Czarnecki

  Nie napisali, czy była uzywana, czy nie.