Strona główna 0_Slider Napastnik ze szpitala w bardzo złym stanie

Napastnik ze szpitala w bardzo złym stanie

10

Prokuratura nie może postawić zarzutów 84-latkowi, który kozikiem zaatakował dwóch pacjentów świdnickiego szpitala i uderzył pielęgniarkę. – Roman G. nie wstaje z łóżka, nie jest w stanie się poruszać. Pozostaje w stanie psychozy – mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Jak już informowaliśmy, do niespodziewanego ataku doszło w niedzielę, 27 stycznia około 6.00 na jednej z sal oddziału wewnętrznego szpitala Latawiec w Świdnicy. 84-letni pacjent wielokrotnie ugodził nożem, tzw. kozikiem, dwóch chorych. – Zostało wszczęte śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem mężczyzny w wieku 98 lat, który doznał 30 ran ciętych i kłutych w okolicach żeber, uda, twarzy i dłoni oraz w kierunku usiłowania zabójstwa pacjenta w wieku 85 lat, który został ugodzony w podudzie i twarz. W obu tych przypadkach rany prowadziły do choroby realnie zagrażającej życiu – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Śledztwo objęło również atak na pielęgniarkę, którą napastnik uderzył metalową częścią łóżka.

Od niedzieli Roman G. był formalnie zatrzymany, ale ze względu na znaczne pogorszenie stanu zdrowia pozostał pod nadzorem policji w szpitalu. Wczoraj mężczyzna został przebadany przez psychiatrę i lekarza medycyny sadowej. – Jest niewydolny krążeniowo i ruchowo, pozostaje w stanie psychozy – mówi o efektach badania prokurator Rusin. – W tej sytuacji nie można go ani przesłuchać, ani postawić mu zarzutów. Nie ma też mowy o wnioskowaniu o areszt. Mężczyzna pozostanie w szpitalu, a my będziemy monitorować sytuację.

Niewykluczone, że 84-latek zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, jednak jego obecny stan nie pozwala na podjęcie żadnych decyzji poza pozostawieniem go w szpitalu w Świdnicy.

/asz/

 • Krzysiek

  Oddajcie mu kozik to pewnie mu się poprawi :).

 • pupulalarere

  Porachunki z młodości? Może zwalczajace obozy polityczne się spotkały?

 • nmisiek

  Poszło o narzeczoną. Z młodości.

 • oloderay

  To jest po prostu typowy BZDzK*

  * Bardzo Zadziorny Dziadek z Kozikiem.

 • ProbujacyObiektywizm

  Aha, trudno

 • Franek

  Te wszystkie powyższe PRZEŚMIEWCZE KOMENTARZE są ,najłagodniej mówiąc, BARDZO NIESTOSOWNE.
  Wydarzył się dramat, pokrzywdzeni walczą o życie, napastnik najprawdopodobniej jest chory psychicznie, ale co tam – trzeba “błysnąć dowcipem”.

  O tempora, o mores!
  Nie ma już żadnych granic , nie ma choć odrobiny empatii dla drugiego cierpiącego człowieka. Smutne …

  • Piotrek 58-100

   Czytaj ze zrozumieniem.

 • Grzegorz Jasiński

  Jakby go przenieśli do pierdla to by od razu wyzdrowiał.

 • Violetta Ostrowska

  Miejmy nadzieję że jest w izolatce. Czasem taki szał w tym wieku , oznacza nic innego jak… ostatnie zwidy i szaleństwa przed odejściem. Mózg fiksuje. Inne choroby wieku starczego też mogą być agresywne. Szkoda tych trzech poszkodowanych osób.

 • Dav303

  Pacjent pomimo bardzo złego stanu zdrowia wypchnięty do innego szpitala, gdzie umiera po paru godzinach… W chwili wypisania z Latawca “stan stabilny”, w chwili przyjęcia przez inny szpital “stan bardzo zły”…. itd. To było 1.02. Pacjent zmarłą tego samego dnia…. Szpital Latawiec jakoś dziwnie zapomniał powiadomić prokuraturę, szpital nastęny, rodzinę, że był nadal w posiadaniu portfela z dokumentami Romana G. Bardzo to utrudniło procedurę pochówku … Przypadek, czy zemsta?