Strona główna 0_Slider Był amfiteatr, jest górka saneczkowa

Był amfiteatr, jest górka saneczkowa [FOTO/VIDEO]

3

Miłośnicy zabawy na śniegu mogą już w pełni cieszyć się z górki saneczkowej stworzonej w parku im. Władysława Sikorskiego, w miejscu dawnego amfiteatru. Od piątku działa tam dedykowane oświetlenie, dzięki któremu na stoku jest niemal tak widno, jak za dnia!

Jeszcze wczoraj, świdniczanie, którzy wybrali się ze swoimi pociechami do parku w godzinach popołudniowych i wieczornych mogli poczuć się zawiedzeni. Pomimo zimowej aury parkowa atrakcja nie była oświetlona, chociaż miały to zapewniać dedykowane lampy ustawione podczas ubiegłorocznej rewitalizacji terenu. Nieoświetlony stok nie zniechęcił  odwiedzających, którzy decydowali się na śnieżną zabawę w innych częściach parku. Sytuacji wywołała jednak sporo pytań dotyczących możliwości uruchomienia lamp.

Reakcja świdnickiego magistratu przyszła szybko – oświetlenie zostało włączone dzisiaj o godzinie 16.00. Lampy będą oświetlać górkę saneczkową do godziny 22.00.

***

Świdniczanie mogą cieszyć się ze zrewitalizowanego parku im. Władysława Sikorskiego od 14 października. Na jego odnowę trafiło 5 mln 720 tys. złotych. W ramach inwestycji w parku dokonano nasadzeń zieleni, zamontowano 120 nowych latarni parkowych i innych lamp, 7 kamer monitoringu miejskiego, ustawiono ponad 60 nowych ławek oraz ponad 20 śmietników, wyremontowano nawierzchnię parkowych alejek, których układ ma nawiązywać do historycznej kompozycji ciągów pieszych z XIX wieku, a także przebudowano ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż ulicy Sikorskiego. Oprócz górki saneczkowej w parku powstał także pierwszy w Świdnicy “psi park”, będący ogrodzonym miejscem do zabaw dla czworonogów, wyposażony w wzniesienia, tunele, pochylnie, słupki do slalomu, płotki do skoków, a także poidło dla psów.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykuł23 radnych to za mało? Jest wniosek o stworzenie Rad Okręgów
Następny artykułWypadek w Świebodzicach. Jeden z kierowców trafił do szpitala