Strona główna 0_Slider Fantastyczne emocje, triumf biało-zielonych

Fantastyczne emocje, triumf biało-zielonych [FOTO]

0

Świetna postawa wszystkich drużyn i zacięty bój finałowy zakończony zwycięskim golem na pięć sekund przed końcową syreną. Tak w skrócie można podsumować kolejny turniej piłkarski z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2018/2019. 

W hali sportowej na Zawiszowie do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów składających się z zawodników z rocznika 2010. W wielkim finale spotkały się pierwsze drużyny Polonii-Stali Świdnica i Lechii Dzierżoniów. Biało-zieloni prowadzili 1:0 po golu Krzysztofa Unguriana, ale do wyrównania zdołał doprowadził gracz Lechii Dzierżoniów, Szymon Gąsior. Kiedy wszyscy myśleli, że o końcowym rozrachunku zadecyduje seria rzutów karnych, świdniczanie trenowani przez Mariusza Krupczaka zadali decydujący cios. Na 5 sekund przed końcową syreną sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Łukasza Zawada, zapewniając wygraną Polonii-Stali I Świdnica. Ostatecznie na trzeciej pozycji finiszowali piłkarze Baszty Wałbrzych, pokonując AP Świdnica 2:0.

Na koniec na zawodników czekały puchary, a także nagrody rzeczowe. Wyróżniono też najlepszych zawodników. Królem strzelców z siedmioma trafieniami został Krzysztof Ungurian z Polonii-Stali I Świdnica, najlepszym bramkarzem Maciej Kmiecik z Baszty Wałbrzych, a zawodnikiem Szymon Gąsior z Lechii I Dzierżoniów.

 

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia-Stal I Świdnica
2. Lechia I Dzierżoniów
3. Baszta Wałbrzych
4. AP Świdnica
5. AP Oleśnica
6. Polonia-Stal II Świdnica
7. Lechia II Dzierżoniów
8. Cukrownik Pszenno
9. UKS Marcinowice
10. Silesia Żarów

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułTrzy zimowe koncerty na głosy, organy, trąbkę i smyczki
Następny artykułObiecywano ją przed wyborami. Co z budową nowej hali sportowej?