Strona główna Kultura Trzy zimowe koncerty na głosy, organy, trąbkę i smyczki

Trzy zimowe koncerty na głosy, organy, trąbkę i smyczki

0

Cykl zimowych koncertów, organizowanych z inicjatywy świdnickiej Fundacji Chorda Auxit i Świdnickiego Ośrodka Kultury, będą miały kontynuację w styczniu i lutym. Już za tydzień, 27 stycznia w Kościele Pokoju zabrzmią kolędy i utwory jazzowe, aranżowane na organy i trąbkę. Kolejne koncerty 1 i 17 lutego 2019.

27.01.2019, niedziela, Kościół Pokoju, godz. 17.00

Koncert Piotra Damasiewicza oraz Zuzanny i Macieja Batorów to drugie spotkanie artystów. W Świdnicy zagrają razem po 6 latach od wspólnego debiutu. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Piotra Damasiewicza oraz improwizacje organowe Zuzanny i Macieja Batorów grających na obu organach świątyni. Trębacz będzie przemieszczał się po zakamarkach Kościoła Pokoju, grając raz bliżej jednych organów, raz drugich. Koncert jest niezwykłą okazją do spotkania światów muzyki współczesnej i jazzowej, jaką tworzy Piotr Damasiewicz z improwizowaną muzyką organową Zuzanny i Macieja Batorów. Będzie to prapremiera ich wspólnych autorskich kompozycji napisanych specjalnie na ten koncert. W programie znajdą się także melodie kolęd.
1.02. 2019, piątek, sala teatralna ŚOK, godz. 18.00

Goszczący wiosną 2017 roku na festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy” Chór Kameralny „Ad Libitum” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek z Cieszyna ponownie zawita do Świdnicy. Tym razem z programem w innym, mniej klasycznym wydaniu. W programie muzyka świąteczna, jazzowa i karnawałowa.

17.02.2019, niedziela, Muzeum Dawnego Kupiectwa, godz. 17.00

Koncert Time Quartet. W programie pop i rock w klasycznym wydaniu.

Na koncerty wstęp bezpłatny.

Koncerty Zimowe są organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Fundację Chorda Auxit. Współorganizatorem Koncertów jest Miasto Świdnica a Partnerem Fundacja PZU.

Poprzedni artykuł„Kolacja dla głupca” w świdnickim teatrze [KONKURS]
Następny artykułFantastyczne emocje, triumf biało-zielonych [FOTO]