Strona główna 0_Slider Emocje sięgnęły zenitu, o czołowych miejscach przesądziły karne

Emocje sięgnęły zenitu, o czołowych miejscach przesądziły karne [FOTO]

0

Dwie drużyny MKS-u Polonia-Stal Świdnica znalazły się w najlepszej czwórce, ale biało-zieloni mogą czuć lekki niedosyt. Kolejne zmagania w ramach cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2018/2019 odbyły się dziś w Witoszowie Dolnym. Na starcie obserwowaliśmy zawodników z rocznika 2009. 

Poloniści jak burza przeszli fazę grupową. Polonia-Stal I zanotowała trzy zwycięstwa i remis i pewnie wygrała grupę A. Jeszcze lepiej poszło naszej „dwójce”, która w grupie B zanotowała komplet czterech zwycięstw. W półfinale naszej „jedynce” przyszło walczyć z czeskim FK Nachod. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a karne lepiej wykonywali świdniczanie, wygrywając 2:1 i awansują do wielkiego finału. W drugim półfinale Polonia-Stal II Świdnica uległa 0:3 AP I Nowa Ruda. Naszej drużynie przyszło zatem rywalizować z Nachodem o trzecią pozycję w turnieju. Jak to było już wcześniej w przypadku Czechów, znów remis 1:1 po 13 minutach gry i rzuty karne… Tym razem 2:1 zwyciężyli nasi południowi sąsiedzi, zajmując trzecią lokatę i spychając nas poza podium. W wielkim finale emocje były również do samego końca. Wynik remisowy 1:1 i także seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali noworudzianie pokonując Polonię-Stal I Świdnica 4:3.

Dla wszystkich drużyn czekały puchary, dla drużyn z czołowej trójki również nagrody rzeczowe. Wyróżniono także najlepszych indywidualnie zawodników. Królem strzelców został Kuba Zienkiewicz (Polonia-Stal I Świdnica), najlepszym bramkarzem – Jakub Janulewicz (Orlik Łagiewniki), a najlepszym piłkarzem – Wojciech Augustyn (AP I Nowa Ruda).

Klasyfikacja końcowa:
1. AP I Nowa Ruda
2. Polonia-Stal I Świdnica
3. FK Nachod
4. Polonia-Stal II Świdnica
5. Koliber Uciechów
6. Orlik Łagiewniki
7. Lotnik Jeżów Sudecki
8. Silesia Żarów
9. Piławianka Piława Górna
10. AP II Nowa Ruda

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

 

Poprzedni artykułWielka wyprzedaż KIA ruszyła!
Następny artykułAqua aerobik, zawody pływackie i karta pływacka