Strona główna 0_Slider Aqua aerobik, zawody pływackie i karta pływacka

Aqua aerobik, zawody pływackie i karta pływacka

0

Od nowego roku rozpoczęły się zajęcia AQUA AEROBIKU, w przyszłym tygodniu zostaną rozegrane zawody pływackie i ruszyły zapisy na kartę pływacką. Oddany do użytku we wrześniu 2018 roku basen przyszkolny w Witoszowie Dolnym rozszerza ofertę.

Fot. UG Świdnica

Dwa razy w tygodniu (środy i piątki) uczestniczki zajęć mają możliwość popracować nad swoim zdrowiem i sylwetką. Ćwiczenia w wodzie pozytywnie wpływająca na pracę całego organizmu usprawniają układ oddechowy i krążenia, zwiększają ruchomość stawów, siłę i elastyczność mięśni.

– Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę są również doskonałą okazją do  relaksu przy muzyce i spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Panie wychodzą z wody uśmiechnięte i  zadowolone – podkreśla Julia Calów, zastępca dyrektora ds. zarządzania obiektami sportowo-rekreacyjnymi w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym.

Jako atrakcję  kończącego się półrocza szkolnego zaplanowano I Mistrzostwa w Pływaniu Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. W środę, 23 stycznia  dzieci i młodzież wystartują w indywidualnych mistrzostwach w czterech kategoriach wiekowych.

  • kl. I  i II -styl grzbietowy na dystansie 25 m,
  • kl. III i IV -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 25 m,
  • kl. V i VI- -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 50 m, styl motylkowy na dystansie 25 m,
  • kl. VII i VIII oraz III gimn.- -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 100 m styl motylkowy na dystansie 50 m.

Również uczniowie z pozostałych  placówek oświatowych na zajęciach WF i SKS przygotowują swoją formę, którą będą mogły zaprezentować w planowanych do realizacji w II półroczu szkolnym I Gminnych Zawodach Pływackich.

Już teraz najlepsi, młodzi pływacy mogą zgłaszać się do recepcji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, aby zapisać się na egzamin na kartę pływacką. Jej posiadanie jest koniecznością przy wypożyczeniu sprzętu wodnego przez osobę niepełnoletnią. Karta potwierdza umiejętności, a także daje sygnał, że jej posiadacz będzie ostrożny i zachowa się odpowiedzialnie nad wodą. Egzamin polega na  przepłynięciu  dystansu  200 m  stylem  dowolnym (w tym  co  najmniej  50 m  stylem grzbietowym), przepłynięciu 5 m. pod  powierzchnią  wody oraz wykonaniu  skoku  z  wysokości 0,7 m.

Więcej informacji pod nr. tel. 727 408 444.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułEmocje sięgnęły zenitu, o czołowych miejscach przesądziły karne [FOTO]
Następny artykułZ piekła do nieba, siatkarki Polonii wygrywają za 3 punkty! [FOTO]