Strona główna 0_Slider Z piekła do nieba, siatkarki Polonii wygrywają za 3 punkty!

Z piekła do nieba, siatkarki Polonii wygrywają za 3 punkty! [FOTO]

1

Sporych emocji swoją grą dostarczyły dziś kibicom siatkarki MKS-u Polonia Świdnica i MKS-u II Dąbrowa Górnicza. Ku uciesze miejscowych fanów, na finiszu lepsze były podopieczne Magdaleny Sadowskiej, wygrywając 3:1!

Początek spotkania nie zwiastował jednak happy-endu. Rywalki wygrały pierwszą partię 25:20. W drugiej odsłonie też przez dłuższy czas były z przodu, prowadząc już 14:9. Przez kilka najbliższych kibice przecierali w hali na Zawiszowie oczy ze zdumienia. Na zagrywce pojawiła się Ewa Woźniak i popisała się serią jedenastu efektownych zagrywek. W większości były to wygrywające serwisy, a nawet jeśli rywalkom udało się piłkę podbić, to znakomicie funkcjonował świdnicki blok. Podłamane takim obrotem sprawy przyjezdne wysoko uległy 16:25.

Biało-zielone poszły za ciosem, utrzymały wysokie tempo w trzecim secie i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie nasze siatkarki wygrały pewnie 25:18, wychodząc na prowadzenie 2:1 w setach. Czwarta część gry była najbardziej wyrównana. W połowie seta zanosiło się na wygraną przeciwniczek i decydujący o losach rywalizacji tie-break. Ekipa ze Śląska prowadziła już różnicą 6 punktów (18:12). Świdniczanki rzuciły się do odrabiania strat i mozolnie zaczęły niwelować dystans. W decydujących momentach znów na zagrywce swoje zrobiła Ewa Woźniak, dobrze blokiem zagrała szczególnie Klaudia Kołodziejczak, a w ataku nie do zatrzymania była Sandra Mielczarek. Ostatecznie 25:22 i wygrany mecz 3:1 w setach! MVP spotkania została zawodniczka Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica – Ewa Woźniak.

Całą świdnicka drużyna zasługuje dziś na słowa pochwały. Świetnie na środku spisała się również pochodząca z Beninu – Florianne Armelle Fernandez i nasza przyjmująca Katarzyna Bojko. Z inicjatywy świdnickiego drugoligowca w trakcie spotkania przeprowadzona została akcja „Odkręcamy dla Mai”. W ostatnim czasie dla świdniczanki Mai Tyczyno, zbierane były plastikowe nakrętki, które następnie w skupie zostaną wymienione na złotówki.

MKS Polonia Świdnica – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:1 (20:25, 25:16, 25:18, 25:22)

Polonia: Jewiarz, Woźniak, Kołodziejczak, Bojko, Armelle Fernandez, Mielczarek, Gałązka, Bober.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/