Strona główna 0_Slider Jerzy Owsiak wraca. Spotkanie na Rynku aktualne

Jerzy Owsiak wraca. Spotkanie na Rynku aktualne

4

Jerzy Owsiak po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapowiedział, że wraca do pracy w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w roli jej prezesa. Rezygnację z funkcji złożył po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak przyznał, że ogromne wrażenie na nim zrobiły wszystkie gesty i wezwania, by nadal dyrygował Orkiestrze, która od 27 lat w atmosferze zabawy i tolerancji zbiera środki na zakup sprzętu dla polskich szpitali, a w tym roku udało się przekroczyć miliard złotych. – Jedno serce zgasło, a miliony serc się otworzyły – mówił Jerzy Owsiak w spontanicznej „rozmowie” z Pawłem Adamowiczem o uroczystościach pogrzebowych, zmieszczonej na profilu społecznościowym WOŚP.

Na niedzielę, 20 stycznia w Świdnicy zaplanowana była akcja wsparcia dla Jerzego Owsiaka. – Mimo tej dobrej wiadomości wybieram się na Rynek i zachęcam do tego wszystkich, którzy nadal czują potrzebę podzielenia się swoimi emocjami i pokazać swoje wsparcie dla Wielkiej Orkiestry – mówi Violetta Sobczak, wieloletnia wolontariuszka WOŚP, zaangażowana w organizacje corocznych finałów.

Wydarzenie nie zostało odwołane. Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział, spotkają się 20 stycznia o 20.00 przed wejściem do świdnickiego teatru.

13 stycznia, w powiecie świdnickim na rzecz WOŚP udało się zebrać ponad 400 tysięcy złotych.

/red./

Poprzedni artykułZ piekła do nieba, siatkarki Polonii wygrywają za 3 punkty! [FOTO]
Następny artykułW Świdnicy lepsi okazali się niemieccy hokeiści [FOTO]