Strona główna 0_Slider Tyle samo czyli mniej. Finansowanie szpitala na 2019 rok

Tyle samo czyli mniej. Finansowanie szpitala na 2019 rok

0

-Rok do roku będzie to identyczna kwota, poza opieką świąteczną – informuje Grzegorz Kloc, dyrektor świdnickiego szpitala. Konsorcjum szpitali powiatowych nie zdołało wynegocjować wyższego ryczałtu na zapewnienie funkcjonowania w 2019 roku.

Od 2017 roku zmieniły się zasady finansowania. Świdnicki szpital jest w ogólnopolskiej sieci szpitali i środki na funkcjonowanie przyznawane są z puli Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach ryczałtu. Jednostki zrzeszone w konsorcjum szpitali powiatowych wnioskowały o zwiększenie ryczałtu o 15% ze względu na rosnące koszty. – Na razie bez powodzenia, ale to nie oznacza zakończenia negocjacji. Do rozmów wrócimy w marcu – tłumaczy Grzegorz Kloc. A jeszcze w styczniu szpital chce renegocjować środki przyznane na opiekę świąteczną.

Świdnicki ZOZ od kilku lat jest w stabilnej sytuacji finansowej i nie generuje zadłużenia. Środki są jednak zdecydowanie niewystarczające wobec potrzeb. Najbliższe wolne terminy na usunięcie zaćmy to maj 2025 roku, na endoprotezę stawu biodrowego trzeba czekać w kolejce do 2024.

/asz/

Poprzedni artykułSale konferencyjne we Wrocławiu
Następny artykułWiodący producenci sprzętu wędkarskiego