Strona główna 0_Slider Siatkarskie derby dla Olimpii Jawor

Siatkarskie derby dla Olimpii Jawor [FOTO/VIDEO]

0

Świadkami bardzo dobrego widowiska sportowego byli kibice, którzy obserwowali mecz 14. kolejki II ligi siatkówki kobiet pomiędzy MKS-em Polonia Świdnica a Olimpią Jawor. Rywalki po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze, ale wygrana nie przyszła im łatwo.

Pierwszy set nie miał zbyt długiej historii. Przyjezdne rozpoczęły od mocnego uderzenia i systematycznie zwiększały dystans nad siatkarkami Polonii. Ostatecznie wygrały 25:13. Zdecydowanie najbardziej zacięta była druga partia. Na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt, a na koniec byliśmy świadkami gry na przewagi. Biało-zielone prowadziły już 24:22, ale nie wykorzystały dwóch piłek setowych. Można by rzec, że do trzech razy sztuka, bo trzeci setbol okazał się już wykorzystany, a świdniczanki wygrały 26:24, doprowadzając do wyrównania 1:1 w setach. Kolejne dwie odsłony padły jednak łupem przyjezdnych. Szczególnie szkoda czwartego seta, w którym to nasze zawodniczki prowadziły już różnicą pięciu „oczek” (15:10). Rywalki błyskawicznie odrobiły jednak straty i wyszły na prowadzenie, wygrywając pewnie 25:18, a cały pojedynek 3:1 w setach. Dzięki tej wygranej siatkarki Olimpii Jawor wskoczyły na trzecią pozycję w ligowej tabeli, Polonia Świdnica jest siódma.

MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor 1:3 (13:25, 26:24, 19:25, 18:25)

Polonia: Śmidowicz, Woźniak, Kołodziejczak, Bojko, Armelle Fernandez, Mielczarek, Gałązka, Gierwatowska, Jewiarz, Bober.

/FOTO: Artur Ciachowski/

/VIDEO: Kacper Kurzydło/

Poprzedni artykułCo dalej z niedokończoną budową Hospicjum?