Strona główna 0_Slider Jaworzyna Śląska z nową halą sportową. „Marzenia się spełniają”

Jaworzyna Śląska z nową halą sportową. „Marzenia się spełniają”

0

Po wielu latach starań i czekania, mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej mogą się wreszcie cieszyć z nowoczesnej hali sportowej. W poniedziałek, wybudowany za blisko 10 milionów złotych obiekt został uroczyście otwarty. – Jestem przekonany, że ta wspaniała infrastruktura będzie kuźnią zarówno talentów sportowych, jak i naukowych – mówił burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Hala z trybunami mieszczącymi ponad 200 widzów, profesjonalna siłownia, ścianka wspinaczkowa, sala do sqasha, boisko przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną czy halową piłkę nożną, ale także część dydaktyczna z multimedialnym gabinetem przyrodniczym oraz centrum bibliotecznym z czytelnią. Właśnie to udało się stworzyć w ramach gminnej inwestycji, która w sumie pochłonęła 9 mln 970 tys. złotych. Na ten cel jaworzyńskim samorządowcom udało się pozyskać aż 9 mln złotych ze źródeł zewnętrznych: 3,2 mln z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz około 5,8 mln ze środków unijnych.

Od dzisiaj, jako mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej, możemy śmiało potwierdzić – marzenia się spełniają. To wspaniały obiekt, który łączy w sobie zarówno funkcje sportowe, jak i edukacyjne – twierdził podczas uroczystego otwarcia burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który dziękował przy tym swoim współpracownikom. – Wspólnie możemy być dumni z osiągniętego celu. Jestem przekonany, że ta wspaniała infrastruktura będzie kuźnią zarówno talentów sportowych, jak i naukowych. Niech obiekt ten dobrze służy całej naszej społeczności gminnej, a w szczególności wam – dodał Grzegorzewicz, zwracając się do najmłodszych mieszkańców Jaworzyny.

Dzisiejszy dzień zostanie zapisany złotymi zgłoskami we wszystkich jaworzyńskich kronikach. To dziś spełniają się nasze marzenia o nowoczesnej, wybudowanej na miarę XXI wieku, hali widowiskowo-sportowej. Jestem dumny, że mogę w całej społeczności szkolnej odebrać symboliczne klucze do tak pięknego obiektu – zapewniał z kolei dyrektor Gimnazjum Nr 1  w Jaworzynie Śląskiej, Krzysztof Sołtys. – Zrobimy wszystko, by dbać o powierzony nam obiekt, zarządzać nim na profesjonalnym poziomie i dołożyć wszelkich starań, by było to miejsce tętniące sportowym życiem i integrującym społeczność lokalną, by było to miejsce przyjazne, gdzie każdy uczeń będzie mógł rozwijać swoje pasje sportowe i naukowe, gdzie spotka się młodość z doświadczeniem – dodał.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMikołaj nie zapomniał o Emilce
Następny artykułWielka Mikołajowa feta