Strona główna Wydarzenia Świdnica Mikołaj nie zapomniał o Emilce

Mikołaj nie zapomniał o Emilce

0

Ciężko chora ośmioletnia świdniczanka od kilku lat ma oddanych przyjaciół. Dzięki ich wsparciu znów przyszedł Mikołaj z prezentami.

Emilka Pawlak ze Świdnicy urodziła się 31 lipca 2010 roku w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej, w 31 tygodniu ciąży bliźniaczej. Jej siostrzyczka zmarła wewnątrzmacicznie, dwa dni przed jej przyjściem na świat.

Dziewczynka cierpi na hydranencefalie, która jest bardzo rzadką wadą rozwojową mózgu, co oznacza, że dwie półkule mózgu nie istnieją, a ich miejsce zajmują torbiele wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym. Jest to ciężka postać mózgowego porażenia dziecięcego. Mała świdniczanka zmaga się również z przewlekłą chorobą nerek, padaczką lekooporną, zanikiem nerwów wzrokowych oraz problemem z przełykaniem śliny. Wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Sytuacja rodziny poruszyła pracowników Hali Targowej na Osiedlu Młodych. Z inicjatywy Tomasza i Joanny Kiszczaków dziecko od trzech lat odwiedza Mikołaj, a cała drużyna wspiera zbiórki na leczenie i rehabilitację. W tym roku, wczesną wiosną, dziewczynka otrzymała niezwykle potrzebny wózek, na który datki zbierali również „Mikołajowie”.

Dziewczynka wymaga stałej pomocy. Datki dla Emilki można można przekazać także na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z Warszawa – Alior Bank S.A: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem:14691 Pawlak Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Od lat prowadzona jest także zbiórka plastikowych nakrętek, co pozwala na udział dziecka w turnusach rehabilitacyjnych. Szczegóły na FB.

/red./
Zdjęcia użyczone