Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem licznych imprez mikołajkowych. Oprócz atrakcji dla najmłodszych, w sobotę i niedzielę szykuje się także sporo wydarzeń sportowych, wykład jednego z najbogatszych Polaków, a także adwentowy koncert.

„Rzecz o Hamlecie w pewnym powiecie” (piątek)
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl grupy dorosłych „Alchemii teatralnej „Rzecz o Hamlecie w pewnym powiecie”. Premiera 7 grudnia o godz. 19.30 grudnia odbędzie się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43).

Bilety w cenie 10 zł (do nabycia do nabycia: Sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43 (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz na bilety.com.pl

Kolejne spektakle odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 18.00.

Krzysztof Domarecki z wykładem w Świdnicy (sobota)
Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na wykład, dyskusję i spotkanie z Krzysztofem Domareckim “Ekspansja zagraniczna MŚP – Jak zarobić na eksporcie?” 8 grudnia 2018 r. godz.11.00 Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, ul.Franciszkańska 7 – AULA.

Polonia Świdnica – Olimpia Jawor (sobota)
Mecz 14. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet: MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor (sobota, 8 grudnia, godz. 17.00 – hala na Zawiszowie).

Pluszowe mikołajki w Galerii Świdnickiej (sobota)
Spotkanie z Mikołajem i jego pluszowym pomocnikiem, szycie własnych misi, tworzenie świątecznych ozdób i czekoladowych przysmaków oraz wiele innych atrakcji przygotowała dla wszystkich dzieci Galeria Świdnicka. Zabawa mikołajkowa, której motywem przewodnim będzie pluszowy miś, już w sobotę 8 grudnia. Ale to nie jedyne świąteczne wydarzenie, jakie będzie czekać na odwiedzających świdnickie centrum handlowe w ten grudniowy czas.

IgnerHome Polonia Świdnica – SMK Lubin (sobota)
Mecz 12. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn: IgnerHome Polonia Świdnica – SMK Lubin (niedziela, 9 grudnia, godz., 17.00 – hala na Zawiszowie).

Charytatywne zawody w wyciskaniu sztangi w Świebodzicach (niedziela)
Nie ma wpisowego, nie ma wstępu, ale prosimy abyście wrzucili jakieś grosiki do puszki Ewy Proć-Antoszewskiej, albowiem w tym roku wyciskamy dla Daniela Sadowskiego, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację – zachęcają organizatorzy, Stowarzyszenie Bona Fide Świebodzice oraz OSiR Świebodzice. Zawody odbywają się dzięki dotacji przyznanej z programu Upowszechnianiach Kultury Fizycznej i Sportu Stowarzyszeniu Bona Fide Świebodzice.

Miasteczko świętego Mikołaja w Żarowie (niedziela)
Już 9 grudnia o godzinie 15:00 targowisko miejskie w Żarowie zamieni się w bajkowe Miasteczko świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach będzie smacznie i kolorowo. Nie zabraknie zabaw i gier dla dzieci oraz występów artystycznych. Przejażdżki i zabawy z pomocnikami świętego Mikołaja, warsztaty zdobienia choinkowych ozdób, wspólne śpiewanie to tyko niektóre atrakcje i niespodzianki, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Miasteczka Świętego w Żarowie.

Zobacz program wydarzenia.

Mikołaj w Witoszowie Dolnym (niedziela)
Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 9 grudnia 2018 roku w Witoszowie Dolnym (hala sportowa). Początek o godzinie 15.00.

Koncerty Zimowe (niedziela)
Zimowe długie wieczory są idealne do spędzenia ich w towarzystwie muzyki klasycznej i jej miłośników. Podczas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia Świdnicki Ośrodek Kultury i Fundacja Chorda Auxit zachęcają do udziału w VIII Koncertach Adwentowych. Tradycyjnie usłyszymy muzykę wokalno-organową w kościele przy ulicy Kotlarskiej.

Najbliższy, pierwszy koncert odbędzie się 9 grudnia 2018 roku, w niedzielę o godz. 19.30 w kościele św. Józefa w Świdnicy. Wystąpi działający od niedawna Zespół Wokalny Świdnickiego Ośrodka Kultury pod batutą Katarzyny Szymko-Kawalec. Na organach zagra Maciej Bator. W programie muzyka adwentowa i bożonarodzeniowa w autorskich opracowaniach K. Szymko-Kawalec i M. Batora.

/opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicka .Nowoczesna: czekamy na rozwój wypadków
Następny artykułSąd wstrzymuje egzekucję milionowej kary za Zaułek Świętokrzyski