Strona główna 0_Slider CBA znów w świdnickim Urzędzie Miejskim?

CBA znów w świdnickim Urzędzie Miejskim?

7

Od kwietnia Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę przetargu i budowy stadionu miejskiego. Temistokles Brodowski, rzecznik biura zapewnia, że to w tej chwili jedyne działania związane z Urzędem Miejskim. Co do innych czynności zasłania się tajemnicą służbową.

CBA przygląda się miejskiej inwestycji od ubiegłego roku. 13 września 2017 roku świdniccy urzędnicy przekazali funkcjonariuszom pierwsze dokumenty dotyczące przebudowy stadionu. Kilka dni później, 19 września Biuro zwróciło się do Urzędu Miejskiego o uzupełnienie dokumentacji. Jeszcze wtedy CBA zapowiadało, że ewentualne dalsze czynności zostaną podjęte dopiero po przeanalizowaniu przekazanych dokumentów.

19 kwietnia 2018 roku oficjalnie została wszczęta kontrola. – Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu rozpoczęła kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji przez Urząd Miejski w Świdnicy w zakresie przygotowania i realizacji zadania inwestycyjnego przebudowy stadionu miejskiego w Świdnicy przy ul. Śląskiej 35 A w latach 2015-2018. Kontrola jest w toku – potwierdzał Temistokles Brodowski z CBA. Wtedy też funkcjonariusze Biura osobiście pojawili się w świdnickim magistracie.

Kontrola była już dwukrotnie wydłużana, kolejny termin wyznaczono na 18 stycznia 2019 roku.

Pojawiła się informacja, że CBA znów wystosowało do Urzędu Miejskiego pytania, tym razem związane z rewitalizacją Parku Centralnego. Temistokles Brodowski zaprzecza, ale dodaje: – Jeżeli jakiekolwiek inne działania lub czynności są, to na tę chwilę na pewno nie informujemy. Jeżeli cokolwiek będzie na rzeczy, będziemy sami informować.

Czekamy na odpowiedź rzecznika Urzędu Miejskiego, czy jakiekolwiek pismo od CBA w ostatnich dniach do UM wpłynęło.

Aktualizacja: Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy informuje: CBA nie zwróciło się do Urzędu Miejskiego z pytaniami dotyczącymi miejskiej inwestycji.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

 

Poprzedni artykułJeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców z wykładem w Świdnicy
Następny artykułDla kogo siatkarskie derby Dolnego Śląska?