Strona główna 0_Slider Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców z wykładem w Świdnicy

Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców z wykładem w Świdnicy

1

Swoją błyskotliwą karierę w biznesie rozpoczynał w Świdnicy. Dzisiaj założony przez niego koncern chemii budowlanej Selena należy do największych graczy nie tylko na polskim rynku. Krzysztof Domarecki 8 grudnia przyjedzie z wykładem do Świdnicy.

Uwaga! Zmiana godziny. Wykład rozpocznie się o 11.00.

Krzysztof Domarecki przez kilka lat był na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbesa. W 2014 znalazł się na 58.  miejscu z majątkiem szacowanym na 460 milinów złotych. Największą składową tego majątku są udziały w zbudowanym przez Domareckiego koncernie Selena, który  jest liderem w produkcji chemii gospodarczej, zwłaszcza pianki poliuretanowej. Firma sprzedaje swoje produkty do 70 państw, a od 2008 roku jest notowana na giełdzie. Początki globalnego potentata sięgają 1992 roku i budynków pokoszarowych przy ulicy Armii Krajowej w Świdnicy. To tutaj Krzysztof Domarecki założył Selenę, która na początku zajmowała się tylko importem chemii gospodarczej. Dość szybko siedziba firmy została przeniesiona do Wrocławia.

Domarecki jest nie tylko przedsiębiorą, ale również prawnikiem. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Wrocławskim i był pracownikiem naukowym swojej macierzystej uczelni. Studiował również filozofię.

Został wielokrotnie doceniony. Za swoje osiągnięcia biznesowe otrzymał wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca Roku” (kategoria „Odpowiedzialność społeczna”), organizowanym przez firmę Ernst & Young, tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” miesięcznika „Nowy Przemysł” oraz Nagrodę Prezydenta Wrocławia za „ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy”. W 2018 roku otrzymał tytuł Osobowości Roku podczas Gali Biznesu w Wałbrzychu.

Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na wykład, dyskusję i spotkanie z Krzysztofem Domareckim „Ekspansja zagraniczna MŚP – Jak zarobić na eksporcie?” 8 grudnia 2018 r. godz.11.00 Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, ul.Franciszkańska 7 – AULA

/opr. red./