Strona główna Wydarzenia Świdnica Wyśpiewali po angielsku nagrody

Wyśpiewali po angielsku nagrody

0

Po raz szesnasty Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych był organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Udział zgłosiło piętnastu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, o czym przekonała się publiczność i jurorzy, którzy ogromny problem z wybraniem laureatów. Jury w składzie Estera Nowatkowska, Natalia Widuto, Joanna Dolińska-Romanowicz, Adriana Plewińska i Marta Korzystka, przyznało dwa pierwsze miejsca: Katarzynie Szulc z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Lovely” oraz Arturowi Pojaskowi z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, który wykonał autorską piosenkę „The stars” z własnym akompaniamentem. Drugie miejsce zajął Alan Tułacz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Strzegomia za wykonanie piosenki „Shotgun”.

 Przyznano także dwa trzecie miejsca: Klaudii Wysoczańskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, która zaśpiewała piosenkę „Homesick”, oraz duetowi, Jagodzie Kurzawie i Adamowi Chlebowskiemu, za wykonanie piosenki „Beauty and the Beast”.

Festiwal od lat cieszy się powodzeniem i ma już swoją tradycję. Organizatorzy dziękują osobom, instytucjom i organizacjom, bez których festiwal po prostu nie mógłby się odbyć.

W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klasy 3h, Martyna Mika i Jakub Niewiadomski, stroną techniczną zajął się Robert Karwowski, a nad całością czuwały anglistki: Bożena Domagała i Agnieszka Michalska. Podziękowania należą się paniom Emilii Młynarczuk i Ewie Rudownik oraz klasie 2g za przygotowanie bufetu z przekąskami.

/ZSHT, opr. red./