Strona główna 0_Slider Remont Waryńskiego na ostatniej prostej. Od wtorku nie będzie przejazdu

Remont Waryńskiego na ostatniej prostej. Od wtorku nie będzie przejazdu

8

We wtorek zamknięty dla ruchu zostanie remontowany odcinek ulicy Waryńskiego. Drogowcy zaczną tam układać nową nawierzchnię. Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, roboty drogowe i towarzyszące im utrudnienia potrwają tylko 4 dni.

Droga wyłączona zostanie z ruchu, jednak mając na uwadze to, że w tym rejonie miasta jest bardzo mało miejsc postojowych, wykonawca nie będzie wprowadzał zakazu parkowania na pasach postojowych wzdłuż jezdni. To jednak wymagać będzie od kierowców zachowania ostrożności w poruszaniu się po wąskiej jezdni – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Przypomnijmy, we wrześniu rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Waryńskiego o długości 218 metrów – od budynku o numerze 33 do 45. Realizację robót zlecono Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów. – Przebudowany zostanie odcinek drogi od budynku nr 33 do 45. W ramach zadania zostanie usunięta istniejąca warstwa ścieralna jezdni, rozebrany będzie krawężnik, obrzeża oraz chodnik po stronie skarpy. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie nowych przykanalików i studzienek deszczowych w celu odwodnienia jezdni oraz zatoki postojowej. Wykonany zostanie nowy chodnik z kostki betonowej, krawężniki oraz nowa warstwa ścieralna jezdni – wylicza Dzwonkowska. Na ten cel trafi 460 tys. złotych.

Zakończenie prac ma nastąpić do końca roku.

Mapa objazdów od 27 listopada (mat. UM Świdnica)

Michał Nadolski
[email protected]