Strona główna 0_Slider Poczuj magię i odkryj tajemnicę w Cinema 3D

Poczuj magię i odkryj tajemnicę w Cinema 3D [KONKURS]

0

W kinach już można oglądać najnowszy film Disneya, zainspirowany jedną z najpiękniejszych baśni. Czy stworzony z wielkim rozmachem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” podbije serca widzów? To właśnie z tą wyczekiwaną produkcją związany jest nasz listopadowy wielki konkurs filmowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema 3D w Świdnicy.

Disney znany jest z tworzenia najpiękniejszych animowanych baśni i bajek jak chociażby kultowe już „Piękna i Bestia” , „Śpiąca królewna”, „Król Lew”, „101 Dalmatyńczyków” czy te najnowsze jak „Kraina lodu” i „Zaplątani”. Jedna z największych hollywoodzkich wytwórni wyprodukowała także wiele filmów z udziałem aktorów i do nich należą na przykład „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” czy „Alicja w Krainie Czarów” Tima Burtona. Czy nowym filmem amerykański producent ma szansę podpić serca widzów?

Tym razem Disneya zainspirowało klasyczne opowiadanie dla dzieci „Dziadek do orzechów i Król Myszy” niemieckiego poety, pisarza, muzyka i malarza E.T.A. Hoffmanna. Słynna baśń wydana w 1816 r. powstała w latach 1803-1806, kiedy E. T. A. Hoffmann był pruskim urzędnikiem w Warszawie. Podobno opowiadanie napisał dla dzieci warszawskiego przyjaciela Juliusza Edwarda Hitziga.

Utwór został przetłumaczony na język francuski przez Aleksandra Dumasa. I to wlaśnie francuska adaptacja stała się inspiracją dla ojca rosyjskiej szkoły tańca Mariusa Petipy, dzięki któremu powstał słynny balet. Skomponowanie muzyki powierzono znakomitemu kompozytorowi Piotrowi Czajowskiego. Po raz pierwszy balet natomiast wystawiono w 1892 roku i od tamtej pory obecny jest na scenach całego świata.

Motywy tej wspaniałej muzyki Czajkowskiego towarzyszą najnowszej produkcji Disneya. Do tych melodii subtelnie nawiązuje kompozytor James Newton Howard. W nagraniach muzyki do filmu uczestniczyła londyńska The Philharmonia Orchestra pod batutą jednego z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów Gustavo Dudamela. W kompozycjach najnowszej produkcji Disneya można usłyszeć także fenomenalnego chińskiego pianistę Lang Langa.

Za reżyserię „Dziadka do orzechów i cztery królestwa” odpowiada m.in. Lasse Hallström, twórca „Czekolady” czy „Co gryzie Gilberta Grape’a” . W obsadzie filmu znalazły się tacy znani aktorzy jak Keira Knightley, Morgan Freeman, Helen Mirren i Mackenzie Foy. A o czym opowiada najnowsza wersja słynnej baśni?

„Klara otrzymuje od ojca chrzestnego złotą nić, prowadzącą do tajemniczego świata, gdzie znajduje się magiczny klucz. Jednak ten cenny przedmiot zostaje jej wykradziony. Chcąc go odzyskać, dziewczyna musi przemierzyć niezwykłe krainy – Kwiatów, Słodyczy, Śnieżynek i Zabawy. W niebezpiecznej podróży towarzyszy jej dzielny żołnierz, Filip. Aby przywróć ład i porządek w magicznym świecie, Klara będzie musiała wykazać się, nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, mądrością i odpowiedzialnością”.

Film 2 listopada wszedł do polskich kin i można go zobaczyć również w świdnickim Cinema3D. W Świdnicy na seanse można się wybrać w nastepujących godzinach:

2D dubbing 10:00 12:15 14:30 16:45
2D napisy 18:30
3D dubbing 11:00

To właśnie z tą najpiękniejszą opowieścią wigilijną związany jest nasz kolejny wielki konkurs kinowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy w przesłanym na adres [email protected] mailu: wymienić co najmniej trzy adaptacje filmowe (w także animacje czy musicale) tej baśni, uwzględniając daty ich premier. Mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 12 listopada do południa. Rozstrzygnięcie nastąpi tego dnia i zostanie opublikowane na portalu w sekcji konkursy. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułOdra coraz bardziej niebezpieczna. Główny Inspektor Sanitarny apeluje
Następny artykułPewna wygrana z dramatem w tle! [FOTO]