Strona główna 0_Slider Pewna wygrana z dramatem w tle!

Pewna wygrana z dramatem w tle! [FOTO]

0

Po bardzo przekonujące zwycięstwo sięgnęły siatkarki drugoligowego MKS-u Polonia Świdnica. Nasze zawodniczki pokonały przed własną publicznością w trzech setach ekipę TKS-u Tychy. W trzeciej odsłonie poważnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Anna Maziakowska, kapitan świdnickiej ekipy!

Pierwsze dwie odsłony nie miały większej historii. Po w miarę wyrównanych początkach partii, w drugiej części biało-zielone skutecznie odjeżdżały swoim rywalkom, dwukrotnie wygrywając 25:17. Dobrze do naszego zespołu wprowadziła się debiutująca przed własną publicznością środkowa z Beninu – Floriane Armelle. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej dobrze serwowały, skutecznie atakowały i świetnie spisywały się w bloku. Tam prym wiodła nasza środkowa Klaudia Kołodziejczak, która w efektowny sposób zatrzymała kilka ataków rywalek. Trzecia partia miała być kropką nad „i”. Jej przebieg zresztą na to wskazywał. Gospodynie objęły kilkupunktowe prowadzenie i wtedy w wydaje się niegroźnej sytuacji, kontuzji kolana doznała nasza kapitan – Anna Maziakowska, która musiała opuścić parkiet. Naszej zawodniczce życzymy oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że uraz nie okaże się tak groźny. Po kilku minutach siatkarki obu ekip wróciły do gry, biało-zielone błyskawicznie zwiększyły dystans do 7 „oczek” (20:13), ale w naszej grze coś nagle się zacięło. Przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu i musieliśmy grać na przewagi. Na szczęście tą próbę nerwów lepiej wytrzymały świdniczanki, wygrywając 27:25, a całe spotkanie 3:0. MVP meczu zasłużenie została kapitan naszej drużyny – Anna Maziakowska.

 

MKS Polonia Świdnica – TKS Tychy 3:0 (25:17, 25:17, 27:25)

Polonia: Śmidowicz, Armelle, Maziakowska, Kołodziejczak, Woźniak, Mielczarek, Gałązka (libero), Bojko (libero), Gierwatowska, Rut, Zwolińska.

/FOTO: Artur Ciachowski/