Strona główna 0_Slider Zniszczonych i skradzionych ponad 20 banerów wyborczych

Zniszczonych i skradzionych ponad 20 banerów wyborczych

30

Od ponad tygodnia niszczone są lub zrywane banery jednego z kandydatów na prezydenta Świdnicy. Na policję zostały złożone trzy zawiadomienia. Straty komitet szacuje na około 1500 złotych.

7 października po raz pierwszy banery, zawieszone przy ul. Rolniczej zostały popisane, na zdjęciu kandydata ktoś dorysował gwiazdę Dawida i hitlerowska swastykę. Po wymianie banery w tym miejscu były niszczone jeszcze dwukrotnie. Materiały wyborcze innych kandydatów do samorządu w tym samym miejscu zostały nietknięte. Komitet Wyborczy PiS zgłosił jeszcze kradzież banerów z płotu na ulicy Armii Krajowej. Zdjęte zostały również banery z ulicy Wrocławskiej. Zawiadomienia na policję zostały złożone 12, 14 i 15 października.

Komitet i Jacek Drobny znaleźli się w ogniu krytyki po zawieszeniu banerów na płocie kościelnym. Jak tłumaczył kandydat na prezydenta chętnie je przewiesi w inne miejsce, ale na razie jedynym bezpiecznym obszarem jest właśnie teren przykościelny. Drobny podczas wczorajszego spotkania z ministrem Andrzejem Adamczykiem skarżył się także na nieskuteczność świdnickiej policji.

Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy zapewnia, że policjanci prowadza działania i starają się ustalić sprawców zniszczeń. W tej kampanii policja zatrzymała i postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy niszczyli plakaty wyborcze w Żarowie.

Zniszczenie mienia o wartości powyżej 1/4 krajowej pensji minimalnej jest przestępstwem, zagrożonym karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

Zdjęcia KW Prawo i Sprawiedliwość

 

 

 • BA

  Dziś o 18.00 (16.10.18) w hotelu Merkury (dawniej Piast) pan Drobny ma spotkanie przedwyborcze.
  Można przyjść, posłuchać, zadać pytania.

  • szary obywatel

   Zmarnowany czas. Lepiej iść na spacer do wyremontowanego parku na Sikorskiego.

   • Wynalazca Diodak

    Jeszcze kleszcza w parku złapiesz i dołączysz do celebrytów chorych na boreliozę takich jak Kurdej-Szatan, Kasia Kowalska czy dr Jagielski.

    • daro

     Ciebie chyba też dziabnął i to w głowe więc celebrytą nie zostaniesz chyba że wśród kloszardów świdnickich .

  • Loli

   Pani na pewno ochoczo na nie pobiegnie ale czy aby na pewno będzie Pani w stanie wyrobić sobie własne zdanie czy tym razem też będzie się Pani opierała na cudzej opinii tak jak było z filmem „Kler”?

   • BA

    Ojoj? Jaka świetna pamięć, a chęć dokuczenia…?

    • Loli

     Myśle, że odrobinka jednego i drugiego. Pozdrawiam

   • BA

    Już YESowi odpisałam.

    • Loli

     Droga BA już wszyscy zauważyli, że jest Pani wyznania jednej i właściwej partii ale czy naprawdę wzięła Pani sobie za punkt honoru, że uda się Pani nakłonić resztę społeczeństwa do wzięcia udziału w spotkaniu z Drobym, a najlepiej jeszcze żeby inni też na niego zagłosowali? Nie rozumiem takiego samozaparcia. Ale ja jestem od innego Boga, widać rozumieć nie muszę

     • BA

      Pan i inni Panu podobni wzięli sobie za punkt honoru nakłonienie mnie na pójście do kina, niektórzy nawet posunęli się do pogardy, a dzisiaj robicie dokładnie to samo, tyle że ja Was nie obrażam.

     • Loli

      Wie Pani co, całe życie myślałam, że od urodzenia jestem kobietą ale może i w tej kwestii się mylę. Miło mi, że uświadomiła mnie Pani, że jednak jest inaczej. A co do filmu, to nikt szanownej BA nie nakłaniał do obejrzenia „Kleru” wszystkim chodziło o to, że wyrobiła sobie Pani zdanie opieracając się na cudzej opinii nie oglądając filmu. To trochę jak dziecko, które mówi że nie lubi brukselki ale nawet jej nie próbowało.

  • Perun

   Nie dzięki. Wolę pojechać na wycieczkę rowerową. Dla zdrowia lepiej:)

  • Siostra Bernadetka

   I co, będzie mi mówił jak to S8 zboczy specjalnie do Świdnicy?
   Dziękuję, od kiełbasy wyborczej odbija mi się i mam zgagę.

   • daro

    Przyznam siostrze racje i polecam “ranigast wybory” przed użyciem prosze o zapoznanie się z ulotką wyborczą kandydatów .

   • JAcenty

    Raczej będzie podkreślał swoje doświadczenie w zarządzaniu na przykładzie rozłożonego RENIFERA i będzie wskazywał swoją drogę, którą musi podążyć Świdnica aby zostać metropolią.

 • selevador

  Powinien obowiązywać zakaz wieszania plakatów i banerów przedwyborczych, to tylko zaśmiecanie miasta. Istnieją inne środki przekazu.

  • BA

   Jakie? Ulotki jeszcze bardziej zaśmiecają, a e-przesyłki omijają znakomitą ilość mieszkańców, właśnie tą, której jeszcze najbardziej chce się chodzić na wybory. Więc chętnie dowiem się jakie masz pomysły.

   • selevador

    Szanowna Pani, istnieje dużo innych metod dotarcia z przekazem do adresata, poza prymitywnym zaśmiecaniem miasta. Szczególnie istotne jest to w aktualnych czasach, gdy modna stała się postawa nastawiona na ekologię, niestety nie dociera ona w skuteczny sposób do wszystkich. Nie będę udział konsultacji na forum, szczególnie w okresie przedwyborczym, ponieważ “darmowa” pomoc mija się z celem. W celu zapoznania się z nowoczesnymi i nie inwazyjnymi środkami przekazu zachęcam umówić się na prywatne spotkanie.
    Nie polecam również w tak ostentacyjny sposób zachwalania kandydatów partii, która prowadzi ten kraj ku upadkowi.

    W szczególności politycy partii nastawionych na głosy starszych naiwnych ludzi, bardzo chętnie wybierają źródła przekazu, które głównie do takich ludzi dotrą, pomijając pokolenia, które faktycznie powinny mieć wpływ na wybór przedstawicieli, natomiast często nie mają czasu lub po prostu chęci aby poświęcić kilka minut na obowiązek wyborczy.

   • Anty-Cebula

    Choćby pomysł Świdnickiego Forum Rozwoju. Napisane kredą na chodniku. Tanie, a i po pierwszym lepszym deszczu sobie samo spłynie

    • BA

     No to proszę wyobrazić sobie takie “wpisy” wszystkich kilkuset kandydatów i ludzi (zwłaszcza starszych) chodzących z nosem przy ziemi, albo porę deszczową…

 • YES

  może to byli pracownicy “Renifera”,tak z wdzięczności…za udaną restrukturyzację…

  • BA

   Polecam jak to było naprawdę. Łatwo znaleźć w internecie : Jacek Drobny – kandydat na Prezydenta Świdnicy – Home | Facebook

   • YES

    ale mi ludzie którzy tam pracowali powiedzieli więc nie będę nigdzie sprawdzał 🙂

    • BA

     Widzisz jak to jest. Wczoraj Ty i inni z Twojej grupy przyganiali mi że trzeba iść na pewien film i to jest konieczne, żeby wyrobić sobie zdanie, a dzisiaj robisz dokładnie to samo. Tylko że ja wiedziałam o zawartości filmu i dlatego nie poszłam, a Ty nie masz pojęcia co może powiedzieć Drobny, ale nie posłuchasz.

     • YES

      no przecież napisałem że byli pracownicy mi opowiadali-i nie muszę czytać pana Drobnego na fejsie-zakładu nie ma i to jest fakt 🙂 ludziom wtedy też cuda obiecywał-a dzisiaj to nawet mi się nie chce go słuchać-a pamietam jak niemieckie TIR-y nocami czekały na odebranie rekawiczek i kurtek z magazynu-szok -prawda? a teraz Lidl i rzeźba reniferka została 🙂 lepirj niech więcej nie obiecuje bo strach…

     • BA

      Mi też opowiadali film, i to było dla was nie do przyjęcia. Jakiś Lolik tak się przyczepił, że nie może się odczepić. No i co? Minął dzień i ci, którzy mnie wczoraj mieszali z błotem, dziś robią to samo. Pracownicy byli pokrzywdzeni, więc musiała znaleźć się ofiara winna wszystkiemu. No i kto jak nie Drobny? A ja Ci mówię, że zdziwisz się jak posłuchasz drugiej strony.

 • szary obywatel

  Lub urzędnicy, którzy pamiętają jego zachowanie wobec nich.

  • mieszkaniec

   W szczegolnosci te ok. 70 osob zatrudnionych w trakcie kadencji bms.

 • Zdzisław a

  Jest akcja,że takie banery przyjmują schroniska dla zwierząt,w celu ochrony klatek przed wiatrem,wyścielania boksów i innych.Może ktoś już bierze udział…

 • Janieon

  To nic innego jak wandalizm. I kara powinna spotkać tych, którzy niszczą cudzą własność. Też nie powinno być przyzwolenia na zaśmiecanie przestrzeni publicznej takimi paskudztwami. Mamy dość wszędobylskich reklam. A tu jeszcze takie potworki.
  Kandydat powiesi swoją facjatę na dwa tygodnie na płocie i ma otrzymać mój głos? Żałosne.