Strona główna 0_Slider JESSE COOK – jedyny koncert w Polsce. Kto wygrał bilety?

JESSE COOK – jedyny koncert w Polsce. Kto wygrał bilety? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Jesse Cook – niekwestionowana gwiazda world music, znakomity gitarzysta i kompozytor z Kanady, odwiedzi Wrocław w ramach trasy promującej jego najnowszy album „Beyond Borders”. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 14. listopada w Narodowym Forum Muzyki. Dla naszych czytelników mieliśmy 4 pojedyncze zaproszenia na wyjątkowe muzyczne wydarzenie.

Muzyk od ponad 20 lat cieszy się ogromną popularnością m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze fanów. Jego muzyka to unikalna fuzja wielu gatunków, a sam Cook przyznaje, iż czerpie inspiracje z wielu źródeł jak: rumba flamenca, muzyka latynoamerykańska, hinduska czy arabska.

Jesse Cook, mimo iż nie gra typowe flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha zostało zachowane również na nowym krążku. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert. W listopadowy wieczór ten gitarzysta – podróżnik zabierze nas ponownie w daleką podróż po egzotycznych krajach m.in. Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

Jesse Cook, eksplorując muzykę świata, występował m.in. z Afro Celt Sound System, The Chieftains i z Nicolasem Reyesem, wokalistą Gipsy Kings, z którym jako nastolatek jammował na dachu domu swojego ojca. Otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa, takich jak: B.B. King, Ray Charles, Diana Krall, a jego utwory wykorzystane zostały w serialu „Seks w wielkim mieście” oraz w popularnym programie The Chris Isaak Show. Muzyk do tej pory nagrał 12 płyt.

Występ Jesse Cooka to połączenie ogromnej energii i emocji z jego charyzmatyczną osobowością, poczuciem humoru, a także doskonałym warsztatem muzycznym.

JESSE COOK
BEYOND BORDERS
14 listopada 2018, godz. 19:00
Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław
bilety: 95-185 PLN (tbox24.pl, biletin.pl, ticketmaster.pl)

www.guitarmasters.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/195028167879376/

Organizatorzy: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, KA-International Art Management

Rozwiązanie konkursu!

Dla naszych czytelników mieliśmy cztery pojedyncze zaproszenia na jedyny w Polsce koncert Jesse’ego Cooka. Aby je zdobyć należało odpowiedzieć na następujące pytanie konkursowe: Jak nazywa się i w którym roku został wydany debiutancki album kanadyjskiego gitarzysty? Chodziło oczywiście o album „Tempest” z 1995 roku. Bilety otrzymali – Patrycja Michalczyk, Mirosław Synowski, Łukasz Grabicki i Anna Zawadzka. Gratulujemy!

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułZniszczonych i skradzionych ponad 20 banerów wyborczych
Następny artykułZagrały też młodzieżowe drużyny Polonii