Kwiaty, nagrody, życzenia wytrwałości i dążenia do wyznaczonych celów, a w prezencie recital Krzysztofa Daukszewicza. Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniający się nauczyciele i dyrektorzy zostali nagrodzeni.

Uroczystość rozpoczęła Bożena Kuźma, która w imieniu swoim oraz Świdnickiego Ośrodka Kultury przywitała zgromadzonych gości. Następnie głos zabrała prezydent Świdnicy, która podkreśliła istotną rolę zawodu nauczyciela i dziękowała zgromadzonym w sali świdnickiego teatru pracownikom oświaty.

Podczas uroczystości prezydent Świdnicy, wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Dzięcielskim oraz dyrektorem wydziału edukacji i kultury Urzędu Miejskiego Tadeuszem Niedzielskim, wręczyła wyróżnienia nagrodzonym nauczycielom, a także dwóm utalentowanym uczennicom świdnickich szkół. List gratulacyjny oraz nagrodę rzeczową za reprezentowanie Świdnicy w konkursach i dobre wyniki w nauce otrzymała Agnieszka Godula oraz Hanna Karwowska.
Nagrodzeni dyrektorzy i nauczyciele:
1. Małgorzata Stańczak – nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 1
2. Monika Śliwowska – nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 4
3. Katarzyna Skupień – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14
4. Józefa Sadkiewicz – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 15
5. Anna Bobrowska – nauczycielka Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16
6. Anna Woźniak – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1
7. Arkadiusz Oleksy – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
8. Beata Laskowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
9. Danuta Dębek – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
10. Małgorzata Kędzierska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
11. Violetta Skibicka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
12. Monika Eszwowicz – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
13. Dorota Żurman – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
14. Agnieszka Fila – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 8
15. Małgorzata Pielach – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105
16. Małgorzata Komorowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 105
17. Katarzyna Nowak – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 105
18. Małgorzata Kozakow – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 315
19. Wioletta Ziobrowska – nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury
Galę zakończył coroczny „prezent” dla nauczycieli, którym w tym roku był recital polskiego satyryka, felietoniarza i poety Krzysztofa Daukszewicza.
/Tekst i foto: Artur Ciachowski/
![Skazańcy zabrali się za sprzątanie. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci i porzucone gabaryty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/osadzeni-sprzatali-gmine-Jaworzyna-2026.03-mix-238x178.jpg)
![Dolnośląscy Liderzy Biznesu w Świdnicy. Blisko 200 przedsiębiorców na spotkaniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-_DLB-2026-Swidnica-238x178.jpg)
![Palmy i pisanki mistrzyni z Żarowa na wystawie w Muzeum Etnograficznym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Jadwiga-Michalowska-z-Zarowa-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Franciszkanska-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)