Strona główna Polityka Świdnickie Forum Rozwoju podsumowuje kampanię

Świdnickie Forum Rozwoju podsumowuje kampanię

19

Przez ostatnie tygodnie wspólnie ze mieszkańcami rozmawialiśmy o naszym programie „Świdnica Jutra”. Ten program stanowi umowę, która będzie realizowana przeze mnie, jako prezydenta, już po 21 października, jeżeli świdniczanie zdecydują się oddać na mnie swój głos – deklaruje Marcin Paluszek, lider Świdnickiego Forum Rozwoju. W środę ruch miejski podsumował dotychczasową kampanię wyborczą i ponownie zaprosił mieszkańców do udzielenia komitetowi poparcia.

Jak mówił kandydat Świdnickiego Forum Rozwoju na prezydenta Świdnicy, członkowie ruchu przeprowadzili dotychczas mnóstwo rozmów z mieszkańcami, a także zorganizowali pięć pikników w różnych częściach miasta. – Dziękujemy za wszystkie rozmowy, za wszystkie dyskusje. To były bardzo inspirujące spotkania. Oby więcej takich spotkań w przyszłości – mówił Paluszek. Podkreślał przy tym, że najważniejszym punktem kampanii ŚFR było promowanie programu Świdnica Jutra. – Jako jedyny komitet mieliśmy przygotowany profesjonalny program, który będzie realizowany tuż po wyborach. Z tego programu świdniczanie będą mogli mnie rozliczać – dodał.

W tej kampanii opowiadaliśmy o wielu postulatach, które są w Świdnicy wykonalne, możliwe i wcale nie są drogie, takie jak m.in. bezpłatny transport publiczny, dostępny dla wszystkich. Konieczne i potrzebne jest zwiększenie częstości kursowania autobusów – twierdził z kolei Tomasz Owsiany. Wraz z pozostałymi kandydatami deklarował, że po wyborach nacisk położony zostanie także na kwestię naprawy chodników, stawiania nowych ławek, rozwiązanie problemu złego stanu dróg, tworzenie nowych placów zabaw i miejsc rozrywki dla młodych ludzi.

Wybierzmy ludzi z pasją, wybierzmy ludzi z energią, wybierzmy ludzi, którzy są w stanie wnieść w życie naszego miasta powiew świeżej energii, którzy chcą dynamicznego miasta, które się rozwija. Świdniczanie zasługują na to, by być dumni ze swojego miasta – mówił Owiany. Wtórował mu lider ŚFR, zachęcając do głosowania na osoby, a nie na szyldy partyjne. – Świdnica nie może dryfować, musi się rozwijać. Świdnickie Forum Rozwoju powstało właśnie po to, aby nasze piękne miasto rozwijało się. Będziemy zachęcać innowacyjne przedsiębiorstwa do tego, aby tutaj zakładały swoje firmy. Będziemy tworzyć klimat dla takich przedsiębiorstw, aby mieszkańcy mogli pracować godnie i w branżach wysokich technologii. Dzięki racjonalnemu wydawaniu środków publicznych, będziemy mogli znaleźć pieniądze na bezpłatny transport publiczny dla każdego mieszkańca. Proszę o świadomą decyzję – podsumował Paluszek.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPrawie pięć milionów złotych na miejsca żłobkowe
Następny artykułŚwięto nauczycieli z satyrą w tle [FOTO]