Strona główna Polityka Świdnickie Forum Rozwoju podsumowuje kampanię

Świdnickie Forum Rozwoju podsumowuje kampanię

18

Przez ostatnie tygodnie wspólnie ze mieszkańcami rozmawialiśmy o naszym programie “Świdnica Jutra”. Ten program stanowi umowę, która będzie realizowana przeze mnie, jako prezydenta, już po 21 października, jeżeli świdniczanie zdecydują się oddać na mnie swój głos – deklaruje Marcin Paluszek, lider Świdnickiego Forum Rozwoju. W środę ruch miejski podsumował dotychczasową kampanię wyborczą i ponownie zaprosił mieszkańców do udzielenia komitetowi poparcia.

Jak mówił kandydat Świdnickiego Forum Rozwoju na prezydenta Świdnicy, członkowie ruchu przeprowadzili dotychczas mnóstwo rozmów z mieszkańcami, a także zorganizowali pięć pikników w różnych częściach miasta. – Dziękujemy za wszystkie rozmowy, za wszystkie dyskusje. To były bardzo inspirujące spotkania. Oby więcej takich spotkań w przyszłości – mówił Paluszek. Podkreślał przy tym, że najważniejszym punktem kampanii ŚFR było promowanie programu Świdnica Jutra. – Jako jedyny komitet mieliśmy przygotowany profesjonalny program, który będzie realizowany tuż po wyborach. Z tego programu świdniczanie będą mogli mnie rozliczać – dodał.

W tej kampanii opowiadaliśmy o wielu postulatach, które są w Świdnicy wykonalne, możliwe i wcale nie są drogie, takie jak m.in. bezpłatny transport publiczny, dostępny dla wszystkich. Konieczne i potrzebne jest zwiększenie częstości kursowania autobusów – twierdził z kolei Tomasz Owsiany. Wraz z pozostałymi kandydatami deklarował, że po wyborach nacisk położony zostanie także na kwestię naprawy chodników, stawiania nowych ławek, rozwiązanie problemu złego stanu dróg, tworzenie nowych placów zabaw i miejsc rozrywki dla młodych ludzi.

Wybierzmy ludzi z pasją, wybierzmy ludzi z energią, wybierzmy ludzi, którzy są w stanie wnieść w życie naszego miasta powiew świeżej energii, którzy chcą dynamicznego miasta, które się rozwija. Świdniczanie zasługują na to, by być dumni ze swojego miasta – mówił Owiany. Wtórował mu lider ŚFR, zachęcając do głosowania na osoby, a nie na szyldy partyjne. – Świdnica nie może dryfować, musi się rozwijać. Świdnickie Forum Rozwoju powstało właśnie po to, aby nasze piękne miasto rozwijało się. Będziemy zachęcać innowacyjne przedsiębiorstwa do tego, aby tutaj zakładały swoje firmy. Będziemy tworzyć klimat dla takich przedsiębiorstw, aby mieszkańcy mogli pracować godnie i w branżach wysokich technologii. Dzięki racjonalnemu wydawaniu środków publicznych, będziemy mogli znaleźć pieniądze na bezpłatny transport publiczny dla każdego mieszkańca. Proszę o świadomą decyzję – podsumował Paluszek.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • medyk

  Marcin czym zarządzasz w swoim życiu?

  • Citizen

   Nie dość ,że Medyk to jeszcze filozof ….

   • medyk

    Mam jeszcze kilka innych umiejętności. Natomiast pytanie było nieprzypadkowe bo choć wiele pomysłów macie dobrych to z całym szacunkiem Marcin na prezydenta się nie nadaje!

    • Citizen

     No widzę Medyk – brawo ! Kolejna sprawność – ekspert od doboru Prezydentów 🙂 .No, ale skoro masz tyle innych umiejętności , no to ja tu gadu, gadu, a może Ty też startujesz.- ujawnij się to może na Ciebie zagłosuję…

 • Maciej Miłosz

  Świdnickie Forum Frazesów, nie przeczytałem jeszcze nigdzie skąd chcą wziąć pieniądze. Pikniki w różnych częściach miasta – na Zawiszowie wyglądało to tak, że wyjeżdżając w stronę miasta widziałem jak się rozkładają. Pomyślałem, że podjadę zobaczyć jak będę wracał. Jakąś godzinę później już się składali.

  • Krzysztof Czarnecki

   Jak to, skąd wezmą pieniądze? Z szafki. Jak w starym kawale.

   Przesłuchanie. Śledczy pyta: – skąd pan ma tyle pieniędzy?
   – Z szafki.
   – A skąd się biorą w szafce?
   – Żona wkłada.
   – A żona skąd ma?
   – Ja jej daję.
   – A pan skąd bierze?
   – No przecież już mówiłem, że z szafki.

   • Citizen

    Te Miłosz – wiesz co to jest budżet miasta i skąd są w nim pieniądze ?
    Ale dowcip fajny – tylko ,że dla budżetów domowych ….

    • Citizen

     Przepraszam – chodziło oczywiście o odpowiedź do Pana Krzysztofa.

     • Krzysztof Czarnecki

      Wiem, co to jest budżet miasta. I wiem, skąd się biorą w nim pieniądze. Natomiast nie wiem, skąd ma zamiar wziąć pieniądze ŚFR, skoro w ich programie nie ma ani jednego słowa na temat kosztów realizacji obietnic. Są tylko wydatki, nie ma dochodów, a przypomnę – chłopcy przez cztery lata przyklepywali budżety, które zwiększyły zadłużenie miasta dwukrotnie. Kiepsko to świadczy o ich podejściu do środków publicznych.

     • Citizen

      Czarnecki- super ,że wiesz skąd się biorą pieniądze ! A u którego z kandydatów w programie widziałeś przy obietnicach koszty ?
      No i chyba też wiesz, skąd obecna władza bierze pieniądze – 120 mln. zadłużenia ?( to dopiero, źle świadczy o podejściu do zarządzania środkami publicznymi ). Poza tym chłopcy, to dawniej byli u szewca lub z “Placu broni” ,ale skąd Ty o tym możesz wiedzieć. Wiesz , co chciałbym być znowu chłopcem 🙂 i mieć tyle zapału i energii co Panowie z ŚFR.

  • Citizen

   Miłosz, a czytałeś wypowiedzi też innych ? Pikniki mają to do siebie ,że się zaczynają i kiedyś kończą – znasz inne ?

   • Maciej Miłosz

    Czytałem, generalnie też frazesy ale nie w aż takiej ilości. 4 lata temu zapowiadaliście się ciekawie, niestety cała kadencja to przyklepywanie uchwał. Co do pikniku – czego chcieliście się dowiedzieć od mieszkańców w godzinę? Czy chodziło tylko o parę fotek do artykułu sponsorowanego?

    • Citizen

     Wiesz co Miłosz – nie jestem z ŚFR . Dobrze, że zauważyłeś też i innych frazesy ( brawo Ty !). Co do ich ilości – masz kiepską miarkę, albo nie uważnie czytałeś.Co do uchwał – przyklepuje się te dobre, a te złe jak zapewne wiesz są przyklepywane przez większość. Jeśli chodzi o piknik, to zapewne chodziło o wszystko o czym piszesz. Ale jak też wiesz, w fotkach – obecna władza jest bezkonkurencyjna….Mieszkańców zaś dobrze jest słuchać zawsze.

     • Maciej Miłosz

      Obecna władza jest poza skalą. Jeśli chodzi o frazesy, mam wrażenie, że w przypadku ŚFR jakiego pytania nie zadasz to odpowiedź jest ta sama – my obywatele, konsultacje społeczne, mieszkańcy itp. Pozostali rzucają frazesy ale przynajmniej na temat. Np. Drobny odpowiada często zbyt bezpośrednio, tzn. mi to nie przeszkadza ale wiem, że dużo osób lubi owijanie w bawełnę i może na tym tracić.

     • Citizen

      Miłosz to nie są frazesy tylko atrybuty demokracji – my naród…Widocznie za bardzo jesteś za władzą autorytarną, nie ma to jednak nic konkretnością…. Myślę,że oni nie tylko tak mówią, ale i uważają.- Ty oczywiście zapewne wolałbyś , bez konsultacji społecznych, tylko dyrektywy i rozkazy do wykonania. Co do rzeczowości tematów pozostałych kandydatów, to znowu błysnąłeś swoją wiedzą fachową -ha, ha, ha ! Tutaj dopiero było owijanie wszystkiego, nie tylko bawełny. Jestem za świeżością.

     • Apsik

      Łap się za plakaty i wal na miasto macie last minute

     • Citizen

      Apsik – a nie wiesz ,że lepsze efekty daje walenie w miasto first minute ? Wam zostaje już tylko last minute i tak już nie dacie rady …

     • Maciej Miłosz

      Widzę, że jesteś mistrzem we wciskaniu czegoś, czego nie powiedziałem. O konsultacjach społecznych pisałem tu jeszcze zanim istniało ŚFR, jeszcze jako Frank Drebin 😉 Tylko, że Paluszek nawet przy pytaniu o chodniki wyskakuje z konsultacjami społecznymi. Jakby myślał, że to za darmo się zrobi.