Strona główna 0_Slider Prawie pięć milionów złotych na miejsca żłobkowe

Prawie pięć milionów złotych na miejsca żłobkowe

0

Świdnica, Strzegom i Jaworzyna Ślaska znalazły się wśród dolnośląskich miejscowości, do których trafią unijne dotacje na pomoc rodzicom i najmłodszym mieszkańcom województwa. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozstrzygnął kolejny konkurs, w którym w sumie rozdysponowano 50 milionów złotych.

– W ramach tego działania nasz cel jest jasny. Chcemy pozwolić na powrót do aktywności zawodowej rodziców i opiekunów maluchów, którzy są bez pracy, a także chcą wrócić na rynek po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, mają jednak problem z zapewnieniem opieki dla swoich pociech. Dlatego w ramach projektów, realizowanych na Dolnym Śląsku opieka będzie wiązała się z symboliczną opłatą 150-250 zł lub będzie bezpłatna. Co ważne oprócz tysiąca miejsc w żłobkach rodzice będą mogli liczyć na pomoc niań – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Fundusze na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha obecnie trafiły do 33 projektodawców. Do dziś zapadła decyzja o realizacji w sumie 94 projektów wartych ponad 121 mln zł. Co pozwoli na utworzenie blisko 3,1 tys. miejsc w żłobkach i klubach malucha, zatrudnienie 10 opiekunów dziennych oraz 218 niań.

2,8 miliona złotych otrzymała Fundacja Edukacji Europejskiej, która utworzy w Strzegomiu 50 nowych miejsc żłobkowych. W Świdnicy i Jaworzynie Śląskiej w Klubach dziecięcych powstaną 32 miejsca żłobkowe.

/opr. red/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułWyraźnie pokonali ekipę Śląska Wrocław
Następny artykułŚwidnickie Forum Rozwoju podsumowuje kampanię