Strona główna Sport Inne Wyraźnie pokonali ekipę Śląska Wrocław

Wyraźnie pokonali ekipę Śląska Wrocław

0

Bardzo dobrze spisali się w ostatni weekend koszykarze trzecioligowego zespołu IgnerHome Polonia Świdnica. Nasi zawodnicy pokonali różnicą 30 „oczek” drużynę WKS-u Śląsk Wrocław (89:59).

Sobotnie spotkanie wyjątkowo rozegrane zostało w hali w Żarowie, gdzie mimo pięknej pogody na zewnątrz zebrało się wierne grono kibiców. Jak się szybko okazało, nowa hala nie zdeprymowała naszych koszykarzy, którzy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Dobra gra w obronie i spokojna, konsekwentna gra w ataku sprawiły, że na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty świdniczanie prowadzili dwoma punktami, by ostatecznie wygrać pierwszą odsłonę 20:17. Druga kwarta to wciąż walka kosz za kosz. W pewnym momencie świdniczanie zaliczyli kilka przechwytów i odskoczyli na 42:31.

Po przerwie obie drużyny wróciły na boisko zmotywowane, jednak to biało-zieloni zaskoczyli rywali agresywną obroną na całym boisku. Kompletnie zaskoczeni wrocławianie popełnili kilka strat z rzędu i różnica punktowa szybko osiągnęła 20 punktów na rzecz Polonii. Czwarta ćwiartka to dalszy popis umiejętności obronnych świdniczan, którzy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne trenera Domaradzkiego – stosując obronę strefową. Na uwagę zasługuje również bardzo wyrównania dyspozycja wszystkich zawodników, a w szczególności umiejętna gra rozgrywającego Łukasza Kołaczyńskiego i zacięta walka pod koszem Maksymiliana Otręby. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną IgnerHome Polonii Świdnica w stosunku 89:59.

Kolejne spotkanie poloniści rozegrają 21 października, mierząc się na wyjeździe z zespołem WKK Wrocław.