Strona główna 0_Slider Plakaty wyborcze na celowniku

Plakaty wyborcze na celowniku

5

Jeszcze tylko dwa tygodnie zostały do wyborów samorządowych, podczas których Polacy zdecydują, kto będzie rządził ich gminami, powiatami i województwami przez kolejne 5 lat. Kampania wyborcza w pełni. Pierwsze plakaty i banery wyborcze zostały zniszczone.

4 października nieznani sprawcy zniszczyli plakaty w Żarowie, zawieszone przez KW Wspólnota Samorządowa na słupach ogłoszeniowych. Grzegorz Osiecki, jeden z kandydatów, powiadomił policję i zwrócił się o zabezpieczenie monitoringu.

Dzisiaj w nocy zostały zniszczone cztery banery wyborcze KW PiS, zawieszone na płocie przy ul. Rolniczej w Świdnicy. Na jednym z banerów sprawca zniszczeń narysował swastykę. Komitet wyborczy zawiadomi policję.

Policję zawiadomił również kandydat KW Koalicja Obywatelska, którego baner został minionej nocy zerwany z płotu przy ul. Wschodniej w Świdnicy.

Niszczenie materiałów wyborczych jest zagrożone karami. Na mocy art. 67 kodeksu wykroczeń, „Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.” Osoba, która na banerze wyborczym umieściła swastykę może odpowiadać także z artykułu 256 kk za propagowanie faszyzmu, co jest zagrożone karą do 2 lat więzienia.

/asz/